Hokejová Plzeň posiluje. Přichází útočník se zkušenostmi z NHL

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pondělí, 24. červenec 2023 09:44
Hokejová Plzeň posiluje. Přichází útočník se zkušenostmi z NHL Zdroj: Straubing Tigers

Třiatřicetiletý kanadský centr Luke Adam se stal posilou Škody Plzeň. Hokejista, který poslední sezóny působil v Neměcku, má na kontě téměř stovku odehraných zápasů v NHL. K týmu se připojí začátkem srpna.

„Luke hrál spoustu let v Německu a stabilně dělal téměř 40 bodů na sezónu. Počítáme s ním do první nebo do druhé lajny. Má výbornou střelu, navíc je silný v předbrankovém prostoru i u mantinelu. Věříme, že bude velkou posilou,“ uvedl sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák. Podle něj se jedná prozatím o jednoletou smlouvu.

Adams připustil, že o Plzni slyšel jen skvělé věci. "Když jsem se rozhodoval o své nadcházející sezóně, a Plzeň se ozvala, velice mě to zaujalo. Jsem opravdu šťastný, že jsme se domluvili,“ uvedla draftovaná čtyřiačtyřicítka v roce 2008.

Třiatřicetiletý rodák z kanadského St. John's odmala sbíral body jako na běžícím pásu a draft NHL přišel již ve druhém kole jako celkově čtyřiačtyřicátý od Buffala. V mládežnických reprezentacích vyrůstal s hráči jako Jordan Eberle či Taylor Hall, společně pak na mistrovství světa juniorů v roce 2010 dosáhli na stříbrné medaile. Na stejném turnaji se potkal i s vrstevníky Pavlem Francouzem, Janem Kovářem, Tomášem Kubalíkem či Jakubem Jeřábkem. V kanadské juniorce, konkrétně v týmu Cape Breton Screaming Eagles, dokonce v jednom dresu nastupoval se svým znovu-týmovým parťákem Janem Piskáčkem. Hned v další sezóně poprvé nakoukl do NHL, v devatenácti utkáních se třikrát střelecky prosadil a jednou asistoval. V AHL navíc stihl v sedmapadesáti duelech bilanci 29+33. Celkem 188 centimetrů vysoký centr v nejslavnější hokejové soutěži světa odehrál v pěti sezónách devadesát zápasů (15+11), v AHL pak ve 368 duelech zaznamenal bodů 246 (111+135).

V roce 2016/17 přišel přesun do Německa, kde šikovný forvard strávil posledních sedm sezón a vždy vyprodukoval nejméně třicet bodů. Naposledy v dresu Straubingu 39 (18+21). Před čtyřmi lety pak s Mannheimem zvedl nad hlavu mistrovský pohár.