Holčička utekla prarodičům při návštěvě zoo, pomoci museli až strážníci

Zveřejněno v Aktuálně
Od - pondělí, 18. březen 2024 17:51
Holčička utekla prarodičům při návštěvě zoo, pomoci museli až strážníci Foto: M. Osvaldová

Hodně nepříjemné chvíle si prožili babička s dědečkem, kteří vzali svoji vnučku do plzeňské zoo. Dívenka se jim totiž ztratila a v celém areálu nebyla k nalezení. Jak se následně ukázalo, holčička se vydala ven k dětskému hřišti, kde se jí ujali náhodní kolemjdoucí, kteří zavolali strážníky.

V neděli odpoledne obdrželi strážníci tísňové volání o malé holčičce, která sama pobíhá ulicí, svléká si oblečení a tvrdí, že její babička a dědeček jsou v zoo. "Okamžitě se proto vydali na místo poblíž dětského hřiště v Plzni na Vinicích, kde dívenku mezitím zastavili lidé, kteří událost oznámili a poskytli jí nezbytnou pomoc," uvedla mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Vzápětí se pustila hlídka do pátrání po jejích prarodičích. "Dědeček s babičkou napřed svou vnučku sami neúnavně hledali, dokonce jméno nechali později vyvolat u kasy. Když se obojí ukázalo jako bezvýsledné, teprve poté se obrátili na linku tísňového volání," dodala mluvčí. Celý příběh má tak naštěstí dobrý konec. V pořádku a nezraněnou předali strážníci "malou tulačku“ zpět prarodičům.