Horký začátek července je minulostí, ochladí se. Kdy se znovu dočkáme tropů?

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 5. červenec 2022 17:30
Horký začátek července je minulostí, ochladí se. Kdy se znovu dočkáme tropů? ilustrační. Foto: pixabay

Tropický konec přelom měsíce podle meteorologů dál pokračovat nebude. Po velmi teplém a vlhkém období přichází na naše území "normálnější počasí". V průběhu prvního prázdninového měsíce se budou častěji střídat teplejší a chladnější období, do extrémů ale nepůjdou. Nejchladněji by mělo být v týdnu od 11. do 17. července.

Podle meteorologů budou týdenní průměry teploty vzduchu blízko normálním hodnotám pro tuto roční dobu. Ze čtyř předpovědních týdnů bude pravděpodobně nejchladnější druhý týden (od 11. července), následně se budou průměrné týdenní teploty postupně zvyšovat.

"Z hlediska celkového množství srážek předpokládáme, že období 4.-31.7.2022 bude na území ČR jako celek průměrné," uvedli meteorologové. Očekává se, že relativně nejvíce srážek oproti dlouhodobému průměru se vyskytne v prvním předpovědním týdnu (od 4.7) a nejméně ve čtvrtém týdnu (od 25.7), ale pravděpodobně v intervalu obvyklých hodnot pro danou roční dobu. Nepředpokládají se větší výkyvy v celkovém týdenním úhrnu srážek, ale vzhledem k této roční době se dají v důsledku bouřek předpokládat větší regionální rozdíly v celkovém úhrnu srážek.