Hřiště fotbalového klubu poničila divoká prasata. S opravou pomůže plzeňská radnice

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 9. březen 2023 17:08
Hřiště fotbalového klubu poničila divoká prasata. S opravou pomůže plzeňská radnice Foto: město Plzeň/T. Morávek

Poskytnutí dotace ve výši tří milionů korun pro fotbalový oddíl kopané TJ Košutka Plzeň odsouhlasili plzeňští radní. Částka má pokrýt náklady na rekonstrukci hřiště, které v průběhu podzimu roku 2022 zcela poničila divoká prasata, a výstavbu nového oplocení areálu, které divoké zvěři znemožní přístup na sportoviště. Návrh Rady města Plzně budou ještě schvalovat zastupitelé.

„Pomoc sportovním klubům v nouzi je jednou z hlavních priorit města Plzně. Těší mě, že můžeme podpořit i Tělovýchovnou jednotu Plzeň Košutka, která je mou srdeční záležitostí. Jedná se o jeden z největších sportovních oddílů nejen na Severním Předměstí, ale na celém území Plzně. Na hřišti před útokem divokých prasat denně trénovaly stovky dětí. Nedopustíme, aby sportovní kluby v Plzni přišly o své zázemí a talentovaná mládež tak neměla kde sportovat. Věřím, že košutecké fotbalové hřiště díky naší investiční dotaci začne fotbalistům co nejdříve opět sloužit,“ řekl radní pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek.

Podmínkou udělení dotace je vybudování nového plotu, který hřiště technologicky zabezpečí od dalšího poničení divokou zvěří. „Investice dále pokryje revitalizaci trávníku, který je totálně zničený. Celkové náklady na opravu sportoviště činí 5,5 milionu korun. Klub má také příslib dotace z rozpočtu Plzeňského kraje,“ doplnil Tomáš Morávek.

Fotbalový oddíl kopané TJ Košutka Plzeň vznikl v roce 1921 jako SK Lochotín. Založila jej parta sportovních nadšenců bez finančního zázemí, bez vybavení. Nejdříve se hrálo podél aleje Kilometrovka, na zápasy si fotbalisté hřiště půjčovali, a to až do roku 1930, kdy si pronajali louku a mohli se pyšnit vlastním hřištěm. Scházeli se zde všichni, kteří měli ke sportu blízko, ať už to byli amatéři nebo později i profesionálové Viktorie Plzeň. V současnosti má členská fotbalová základna stovky členů.