Hřiště jim zničila prasata. Teď plzeňský klub dostane peníze na nové oplocení

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 27. duben 2023 09:39
Hřiště jim zničila prasata. Teď plzeňský klub dostane peníze na nové oplocení Foto: ÚMO Plzeň 1

Divoká prasata loni na podzim rozryla a zdevastovala fotbalové hřiště TJ Plzeň Košutka. Škody se tehdy pohybovaly kolem částky 5,5 milionu korun, na rekonstrukci ale klub neměl potřebné finanční prostředky. Na pomoc přispěchala plzeňská radnice i samotný první obvod, na jehož území klub působí. Zastupitelstvo Jedničky na svém jednání schválilo dotaci milion korun s tím, že částka půjde na vybudování nového oplocení kolem hřiště.

20221116 prasata kosutka 2Zástupci fotbalového klubu už na podzim vyčíslili škodu po řádění prasat na 5,5 milionu korun. „Klub bohužel nedisponuje volnými finančními prostředky, a tak jsme se rozhodli jej takto podpořit. Není od věci, že fotbalový oddíl Plzeň Košutka je největším oddílem Tělovýchovné jednoty Plzeň Košutka, která je zároveň největším sportovním sdružením v našem obvodu a jedním z největších sportovišť ve městě,“ uvedla starostka Jedničky Ivana Bubeníčková.

Fotbalovému oddílu se rozhodlo pomoci také město Plzeň, které podobně jako první plzeňský obvod podporuje košutecké fotbalisty dlouhodobě. Zastupitelé Plzně na svém březnovém zasedání odsouhlasili dotaci pro klub ve výši tři miliony korun, a to za podmínky, že bude vybudován nový plot, který hřiště technologicky zabezpečí od dalšího poničení divokou zvěří.

„Tělovýchovná jednota Plzeň Košutka se kvůli řádění divočáků dostala do nouzové situace. Před útokem divokých prasat na hřišti denně trénovaly stovky dětí. Nedopustíme, aby talentovaná mládež neměla kde sportovat. Věřím, že košutecké fotbalové hřiště zase začne díky finanční pomoci co nejdříve sloužit fotbalistům,“ řekl k tomu radní pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy Tomáš Morávek. Doplnil taktéž, že klub má příslib dotace i z Plzeňského kraje.

Fotbalový oddíl kopané TJ Košutka Plzeň vznikl v roce 1921 jako SK Lochotín. Založila jej parta sportovních nadšenců bez finančního zázemí, bez vybavení. Nejdříve se hrálo podél aleje Kilometrovka, na zápasy si fotbalisté hřiště půjčovali, a to až do roku 1930, kdy si pronajali louku a mohli se pyšnit vlastním hřištěm. Scházeli se zde všichni, kteří měli ke sportu blízko, ať už to byli amatéři nebo později i profesionálové Viktorie Plzeň. V současnosti má členská fotbalová základna stovky členů.