×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Indiáni prohráli s prvoligovým Šumperkem 1:3

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 10. srpen 2021 19:57
Indiáni prohráli s prvoligovým Šumperkem 1:3 foto: HC Škoda Plzeň

Druhé přípravné utkání plzeňským hokejistům nevyšlo. Poprvé v historii se střetli s týmem z Šumperku. Jako první šli do vedení Indiáni, jenomže hostům se zápas povedlo otočit. O svém vítězství Draci rozhodli v posledních minutách. 

Jako první se dostali do vážnějšího zakončení překvapivě hosté, Drtil pálil nebezpečně od modré čáry, Pavlát moc neviděl, puk mu propadl, domácí zachránila tyč. Škodovka odpověděla střelou Langa, kterému nabil na pravý kruh Filip Suchý, brankář Šumperku byl na své místě. Stejný hráč střílel i nedlouho poté, ale ani jeho druhý pokus nebyl přesný. Vzápětí na druhé straně ujel po levé straně Tomáš Vildumetz, napřáhl k ostré střele, Pavlátovi puk opět propadl, nyní skončil pár centimetrů vedle pravé tyčky.

OD 3846Domácí se nedočkali první branky ani z početní výhody, které měla Škoda hned dvě krátce po sobě. Až sedmnáctá minuta nabídla první změnu skóre. Jakub Kindl, který v zápase hrál proti svému bratrovi Denisovi, vystřelil od modré čáry, Mokrý jeho ránu neudržel, ke kotouči se dostal Filip Kuťák, který ho v pádu doklepl do brány. Pro Kuťáka, který je prozatím na západě Čech na zkoušce, to byla první trefa v modrobílém dresu. Krátce před odchodem do šaten byl při úniku faulován Malát, nařízeného trestného střílení se ujal Filip Suchý, kapitán indiánů si na Mokrého ale nepřišel.

Druhou třetinu načal Matyáš Kantner, ten při rychlém přečíslení vzal odpovědnost na sebe, Mokrý se blýskl skvělým zákrokem lapačkou. Další akci táhl Filip Přikryl, ten posléze oslovil Vojtěcha Budíka, jehož rána se ale mezi tři tyče nevešla. Stejný hráč pálil i nedlouho poté, jenomže i tentokrát byl z této dvojice úspěšnější maskovaný muž Šumperku. V polovině duelu se děly věci. Nejprve Vildumetz při velké příležitosti přestřelil bránu, poté se vyznamenal domácí brankář Pavlát proti Žalčíkovo samostatném nájezdu.

Domácí odpověděli šancí Žejdla, nicméně zdvojnásobit vedení se nepovedlo jemu, ani dorážejícímu Kantnerovi. Pavláta následně vystřídal Kolář a ten po pěti minutách musel lovit puk ze své sítě. Daniel Vachutka dostal skvělý pas mezi kruhy a bekhendovou střelou nedal domácímu brankáři šanci. Šumperk mohl dokonat velký obrat, zakončení Spratka sice skončilo v síti, leč těsně po závěrečné siréně.

Na začátku třetí dvacetiminutovky dostala Škodovka k dispozici další přesilovou hru, v té zůstal před brankou volný Filip Kuťák, ovšem svou druhou branku v zápase nedal. Po skončení výhody o jednoho muže vystihl hostující rozehrávku Jan Slanina, jenomže následně mírně zakopl a do šance se plzeňský mladý útočník vůbec nedostal. Do té se ale dostal Lukáš Žejdl, který všem pláchl, jeho bekhendovou kličku nicméně dokázal Mokrý ustát.

OD 3786Nerozhodný stav nerozsekl ani Marcel Marcel, který pálil z vrcholu levého kruhu, gólman Draků včas zakončil svým betonem. Tlak Západočechů sílil, ale na brankáře si ne a ne přijít. Ten se vyznamenal svou lapačkou i proti ráně Kaňáka z pravého kruhu. Domácí mohl naopak mohl potrestat Tomáš Drtil, který nebezpečně dvakrát pálil od modré čáry, ale poprvé netrefil bránu a napodruhé ho vychytal jistým zákrokem Kolář.

Z další šance už ale šli Draci do vedení. Petr Kratochvíl vypálil z osy hřiště, Kolář jeho pokus pouze vyrazil a nadvakrát dokázal dostat puk do sítě Jakub Horký. V poslední minutě to zkusila Škodovka v šesti, navíc hrála početní výhodu, ale ani velký tlak už k vyrovnání nestačil. Naopak půl minuty před koncem prázdnou plzeňskou bránu z vlastní třetiny trefil Ondřej Hrachovský. První vzájemné střetnutí tak patřilo prvoligovému Šumperku.

hcplzen.cz