Aktualizováno: Jak se bude vyvíjet migrační krize? Odpovídal europoslanec i zástupci města a kraje

Zveřejněno v Aktuálně
Od - úterý, 12. duben 2022 16:50

Média

Aktualizováno 18:22 Jak se bude vyvíjet migrační politika Evropské Unie? Jaké mají názory na migraci čeští občané? Na co se do budoucna připravit? Jaká je aktuální situace? Odpovědi nejen na tyto otázky jste se mohli dozvědět v online debatě, kterou ve spolupráci se ZAK TV pořádala Kancelář Evropského parlamentu v České republice. Jejím účastníkem byl například také náměstek primátora Plzně David Šlouf.

Pozvání do debaty přijali kromě Šloufa také europoslanec Mikuláš Peksa, vedoucí Katedry politologie a mezinárodních vztahů na ZČU Petr Jurek, radní pro oblast školství Lucie Kantorová, krajský náměstek pro dopravu Pavel Čížek a ředitelka Amnesty International ČR Linda Sokačová.

"Poté, co jsem se probudil do dne, kdy nastala ruská agrese na Ukrajinu, tak první pocity byly zděšení, hrůza a děs. Pak jsem začal přemýšlet, jakým způsobem můžeme přispět. Uvědomil jsem si, že my, kteří máme nějaké veřejné funkce, můžeme přiložit ruku k dílu a můžeme pomáhat," prohlásil například Šlouf.

Debata se uskutečnila tzv. hybridní formou. Přímo ve studio byli dva účastníci debaty s moderátorem, konkrétně vedoucí Katedry politologie a mezinárodních vztahů na ZČU Petr Jurek a krajský náměstek Pavel Čížek. Ostatní hosté se připojili online přes videokonferenční rozhraní. Součástí debaty byly i interaktivní dotazy diváků.

Debatu diváci mohli sledovat v přímém přenosu na Plzen TV, YouTube, facebooku ZAK TV a facebooku Kanceláře Evropského parlamentu v ČR, moderátorem byl Vlastimil Korec.