Jak se vyhnout kocovině? Zvládněte sezónu festivalů bez "ranní opičky"

Zveřejněno v Aktuálně ZAK
Od - úterý, 9. duben 2024 12:20
Jak se vyhnout kocovině? Zvládněte sezónu festivalů bez "ranní opičky" Ilustrační obrázek / Pexels Markus Spiske

Krásné počasí a období jarních či letních food festivalů je tady! Odolat ochutnávkám alkoholu pod širým nebem, je tedy téměř nemožné. Některá rána, pak ale stojí za to! Jak se vyhnout ranní kocovině? A jde to vůbec?

Kdo by odolal Aperolu pod rozpáleným sluncem nebo dobrému pivu na pivním festivalu? Pokud už alkohol pijete, pak vám přijdou vhod tipy a rady, jak se vyvarovat zbytečně "bolestivým" ránům. 

1) DOBŘE SE NAJEZTE!

Tuto radu zná asi každý moc dobře! Není nic horšího, než do sebe začít nalévat alkohol na lačný žaludek. Není tedy divu, že některé národy mají spojenou degustaci alkoholu s pojídáním něčeho dobrého. A nemusíme chodit ani příliš daleko. Určitě si vybavíte návštěvu vinného sklípku, kde k dobré lahvince vína dostanete "pokroj" nějakého dobrého uzeného, sýrů a také pečiva. Food festivaly a festivaly vína či piva, jsou vždy doprovázené dostatečným přísunem dobrého jídla. Tak na něj při nákupu drinků nezapomínejte.

2) RAJČATA JSOU ZÁZRAK!

Moudří Italové vědí, že rajčata jsou doslova zázrak. Proto jich konzumují opravdu hodně! A máte pravdu, taky si neodpustí sklenku dobrého vína k obědu a tak dále. Jak to tedy dělají, že je pernamentně nehoní kocovina? Rajčata obsahují draslík, který obnovuje rovnováhu tekutin v těle. Některé moudré hlavy tedy tvrdí, že pít byste měli začít až poté, co sníte minimálně dvě rajčata. Bohužel tato rada nefunguje na každého, ale za vyzkoušení nic nedáte. 

3) PIJTE DOSTATEK VODY!

Dehydrovaný člověk se nikdy nemůže probuti do dalšího dne svěží. A alkohol vám příliš hydratace nedodá. Na to byste měli myslet při každé sklence. Prokládejte tedy vždy konzumaci alkoholu čistou vodou. Ráno bude o to více snesitelnější! 

4) ZKUSTE NEALKOHOLICKÉ VARIANTY DRINKŮ ČI ALKOHOLU!

V dnešní době není žádná ostuda se prostě alkoholu vyhnout. Dnes už existuje celá škála variací nealkoholického alkoholu, který imituje své alkoholické příbuzné. Na trhu nenajdete jen nealkoholická piva, ale také vína či dokonce tvrdý alkohol. Poslední zmíněný, pak skvěle poslouží v nějakém drinku. Ačkoliv je alkohol společensky přijímaná droga, platí fakt, že stále je to droga. A není nutné, abyste na večírku či na návštěvě nějakého festivalu, skončili v bezvědomí v nějakém křoví. Pít s rozumem určitě není žádná ostuda! Navíc moderní trendy nealkoholickým variantám opravdu přejí! Takže fotkou s nějakým nealko drinkem klidně můžete "flexit" na instagramu. A třeba získáte i nějaké sledující navíc! :)

 

A jak se perete s kocovinou vy? A věděli jste, že existují i lidé, kteří kocovinami netrpí? A naopak lidé, kteří mají problém i po loku vína? 

Ať už to máte jakkoliv, pamatujte vždy na to, že s alkoholem může být sice zábava, ale taky naopak může hodně uškodit. Pijte tedy s rozumem a buďte na sebe opatrní. Žádný večírek nemusí končit následným utrpením.