Jak vybrat perfektní květinu na Valentýna?

Zveřejněno v Pro ženy
Od - pondělí, 13. únor 2023 19:05
Jak vybrat perfektní květinu na Valentýna? Foto: florea.cz

Oslavte svátek zamilovaných květinou! Jak ale vybrat tu pravou, která za vás řekne to, co opravdu cítíte? A je svátek zamilovaných skutečně jen o červených růžích?

Oslavte Valentýna červenými růžemi

Co si vybavíte, když se řekne svátek svatého Valentýna? Nejspíš asi červené růže, stejně jako tisícům lidí z celého světa. Červené růže totiž symbolizují lásku a vášeň. Na trhu najdete stovky druhů jen červených růží. Každá z nich se liší nejen odstínem červeného květu, ale také jeho tvarem, délkou stonku, původem nebo výdrží.

O všechny růže je potřeba řádně se postarat, to znamená dopřát jim hladinu vody ve váze alespoň do tří čtvrtin délky růže. Takže pokud byste chtěli darovat prémiovou dlouhou růži, myslete i na to, jestli ji bude mít obdarovaná kam dát, aby růže vydržela co nejdéle čerstvá. Na druhou stranu i menší a levnější růže dokáží zanechat velký dojem, obzvlášť pokud je doplníte o přání či vzkaz a necháte je doručit kurýrem.

Je nejvyšší čas začít plánovat, jak popřejete k Valentýnu

Buďte odvážní a rozjasněte Valentýna jedinečnými barvami

Pokud vám přijdou červené růže jako naprosté klišé, nebojte se vyzkoušet i jiné barvy růží. Podle květomluvy hovoří i bílé růže jazykem lásky, ty oranžové vášně a žluté přátelství. Krokem vedle nebudou ani kytice 100 růží, ty udělají dojem v jakémkoliv odstínu, zvlášť oblíbené jsou originální kytice 100 modrých růží.

Odhalte tajemství, proč je cena valentýnských růží tak vysoká

Řekněte "miluji tě" správným počtem růží

Protože není žádné psané pravidlo pro to, kolik růží na Valentýna věnovat, pojměte počet květin v kytici symbolicky. Například 7 růží za každý rok strávený společně. A pokud věříte na to, že sudý počet květin patří na hrob, pak vězte, že je to jen pověra. Květinová etiketa totiž přisuzuje mnohem větší význam symbolice počtu květin.

Vytvořte srdečné gesto s krásnou kyticí ve tvaru srdce

Už jsi někdy viděli kytici, která by držela tvar srdce? Pravděpodobně ne, jde totiž o úplnou novinku na trhu. Šikovně poskládané květy vytvářejí krásný symbol lásky. Srdce růží je ideální volbou pro každou romantickou příležitost.

Nechte své srdce rozkvést neobvyklými květinovými krabičkami

Díky květinovým krabičkám můžete doslova přijít se srdcem na dlani. Krabičky bývají naplněny krásnými květy, a to nejen růží. A když  krabičku s květinami navíc doplníte o osobní přání nebo vzkaz, pak darujete nejen originální dárek, ale i vzpomínku, kterou si vaši blízcí mohou uchovat na celý život. Do krabiček růží se dávají květy krátkých, tudíž levnějších růží, Takže v situaci, kdy cena jedné prémiové růže překračuje 100 Kč, je krabička růží krásným a chytrým řešením dárku na svatého Valentýna.

PR