Jako noc a den. Po prohře s Brnem Škodovka zabrala a porazila Vítkovice

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 28. listopad 2020 19:28
TUR_9628 Foto: HC Škoda Plzeň

Po pátečním nepovedeném duelu s Brnem si hokejisté Škody Plzeň spravili chuť o necelých 24 hodin později. V předehrávce 22. kola extraligy zvítězili Západočeši nad Vítkovicemi 6:3. Dvěma góly se na výhře podílel Petr Kodýtek, jednu branku přidal Jaroslav Kracík, poprvé v sezóně se trefil David Stach a po dlouhé době se prosadil také Matyáš Kantner. Střelou do prázdné branky uzavřel účet zápasu Filip Suchý.

Hned v prvních vteřinách zápasu sice prověřil plzeňského gólmana Pavláta bekhendem z levé strany Šišovský, ve třetí minutě ale udeřilo na druhé straně. Jiříčkovu střelu Dolejš pouze vyrazil a Kodýtek otevřel skóre. O tři minuty později během náporu domácích po Musilově objetí branky pohodlně zvýšil na 2:0 Kracík. Hosty probudilo až Langovo vyloučení. Přesilovou hru nevyužili, ale v 16. minutě Poláškovo nahození vrátil po Pavlátově zákroku do sítě Marosz. Krátce před pauzou ještě zahrozil samostatným únikem Lakatoš.

Na začátku prostřední části hosty zradila nedisciplinovanost. Ve 24. minutě po skončení dvojnásobné přesilovky zvýšil na 3:1 pro Indiány dorážkou Gulašovy střely Stach. Za chvíli při Kantnerově šanci zachránil hosty Dolejš. Po polovině zápasu už Poláškův faul potrestal během další přesilovky po Stachově přihrávce svým druhým gólem Kodýtek. Kantnerův únik poté znovu zastavil Dolejš a snížit v 37. minutě mohl Mallet, nestačil však zakončit do odkryté branky.

Již po 44 vteřinách třetí třetiny ale po přesné Lakatošově přihrávce od zadního mantinelu skóroval Schleiss. Vítkovické následně nezbrzdil Poláškův trest, naopak ve vlastním oslabení v 45. minutě zakončil průnik doklepnutím na 4:3 Marosz. Domácí nestíhali tempo častěji střílejícího soupeře a dostali se pod tlak. Hosté však nepotrestali Kodýtkovo vyloučení a v 56. minutě po ojedinělé akci uklidnil Indiány přesnou střelou švihem Kantner. Při vítkovické přesilovce umocněné hrou bez brankáře pak ještě Plzeňští upravili stav na konečných 6:3 po Čerešňákově pokusu přes celé hřiště, který ještě podle oficiálního zápisu tečoval Suchý.

Jiří Hanzlík, asistent trenéra Plzně: "Z naší strany byly dvě třetiny slušné. Oproti včerejšku jsme zaslouženě šli do vedení, lépe jsme kontrolovali puk. Vstup do třetí třetiny nám nevyšel, dostali jsme ve vlastní přesilovce gól a bylo drama. Naše výkonnost je taková křehká. Jak je na tom Pavel Musil ještě nevíme, ale spíš si myslím, že to bude horší, než lepší."