Jasná záležitost. Fotbalisté Plzně smetli třetiligový Písek

Od - sobota, 8. leden 2022 12:22
Jasná záležitost. Fotbalisté Plzně smetli třetiligový Písek Foto: FCVP

První přípravné utkání mají za sebou fotbalisté Viktorie Plzeň. Na domácím hřišti v Luční ulici nedali šanci třetiligovému Písku a zvítězili 8:0. O své výhře rozhodli svěřenci Michala Bílka zejména ve druhé půli, kterou vyhráli 6:0.

Viktoriáni hned od úvodu útočili. V osmé minutě měl velkou šanci Jean-David Beauguel, kterému přihrával Jan Sýkora, jenomže francouzský útočník ztroskotal na brankáři Satrapovi. Deset minut nato už se ale plzeňský kanonýr prosadil, zužitkoval skvělé přihrávky Radima Řezníka, kterého na pravé straně našel Pavel Bucha. Pěkná akce tak otevřela skóre utkání. Ve 24. minutě se o střelu z dálky pokusil dnešní kapitán a nováček v červenomodrém dresu Roman Potočný, ale brankář soupeře opět dobře zasáhl. Z následného rohu trefil Šimon Gabriel břevno. Druhý gól přidali viktoriáni pět minut před koncem poločasu. Pavel Šulc skvěle obral soupeře o míč a společně s Pavlem Buchou pádil na brankáře. Odchovanec Viktorky svému spoluhráči výborně nahrál a ten už se nemýlil.

Do druhého dějství nastoupila Viktoria v jiném složení, zůstal jen brankář Aleš Hruška. A hned zkraje se začala gólověji prosazovat. Ve 48. minutě po přihrávce Milana Havla trefil břevno Tomáš Chorý, z dorážky se ale prosadil Aleš Čermák. Osm minut poté Miroslav Káčer vyslal do akce Milana Havla, jenž parádně obehrál gólmana a navýšil na 4:0. Tři minuty nato byl Káčer faulován ve vápně a nařízenou penaltu bombou proměnil Tomáš Chorý. Na další branku se čekalo do 73. minuty, kdy přesný pas Milana Havla zužitkoval Aleš Čermák. Krátce nato po pasu Káčera skóroval lobem Jhon Mosquera a v 79. minutě uzavřel střelecký účet Milan Havel, který zakončil povedenou akci po rohovém kopu Dominika Janoška. Viktoriáni tak na úvod zimní přípravy porazili třetiligový Písek 8:0! Další zápas je čeká ve středu od 10:30 proti Příbrami.