×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10014

Jedné z plzeňských základních škol hrozí zavření

Zveřejněno v Z Plzně
Od - pátek, 17. září 2021 11:22
Jedné z plzeňských základních škol hrozí zavření ilustrační/redakce

Pět pedagogů nakažených koronavirem poslalo do karantény celkem 13 tříd, kde vyučovali. Jedná se o 15. Základní školu v Plzni na Skvrňanech. Krajská hygienická stanice od středy řeší, zda školu zavře nebo ne. 

Zatímco základní školy v kraji zavírají celé třídy do karantény proto, že tam testy prokázaly koronavirus u dětí, na 15. Základní škole ve Skvrňanech je situace opačná. U žáků se nákaza neprokázala. Ve středu byli ale pozitivní čtyři učitelé a ve čtvrtek se jejich počet ještě o jednoho zvýšil. 

"Ve škole máme v současné době pět potvrzených pozitivních případů u pedagogů," říká Petra Langová, ředitelka Odboru hygieny dětí a mladistvých KHS Plzeň.
Škola má zhruba 1400 žáků ve 47 třídách, kde vyučuje více, než stovka učitelů. Krajská hygienická stanice ve čtvrtek potvrdila, že mezi žáky nákazu nemá potvrzenou. Během následujících dnů se to ale může změnit. Karanténa se aktuálně týká třinácti tříd. 

Krajská hygienická stanice dokonce zvažovala, že zavře celou školu. "V současné době se škola uzavírat nebude. Tuto mimořádnou situaci stále sledujeme a k zavření bychom přistoupili, až pokud k tomu bude důvod," vysvětlluje Langová. 

Jak se mezi děti dostal nakažený učitel, který pravděpodobně rozšířil nákazu na další kolegy se redakci zjistit nepodařilo. Ředitelka 15. ZŠ byla mimo budovu a nikdo jiný informace poskytnout nechtěl.