Jistota pohárů nebo nervózní týdny? Věřím, že odvetu zvládneme, říká před klíčovým zápasem kapitán Hejda

Zveřejněno v Sport
Od - pondělí, 25. červenec 2022 17:43
Jistota pohárů nebo nervózní týdny? Věřím, že odvetu zvládneme, říká před klíčovým zápasem kapitán Hejda Foto: FCVP

Matematika je jasná. Pokud neprohrají, zahrají si po třech letech znovu na podzim v základní skupině evropských pohárů. Naopak pokud selžou, budou prožívat pekelně nervózní dny a týdny. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká v úterý od 19 hodin odvetné utkání s HJK Helsinky. Z finské metropole si Západočeši přivezli nadějnou výhru 2:1 a k vytouženému postupu do třetího předkola Ligy mistrů, které znamená jistotu účasti minimálně v základní skupině Konferenční ligy, jsou blízko. "Všichni cítíme, že doma jsme hodně silní, naopak venkovní zápasy jsou z naší strany někdy na sílu. Věřím, že odvetu zvládneme a postoupíme," prohlásil kapitán Viktorie Lukáš Hejda.

Jak se před odvetou cítíte?
V týmu panuje dobrá nálada, ale čeká nás těžký zápas, o soupeřově kvalitě jsme se přesvědčili už ve Finsku. Jsme nažhavení, těšíme se na zápas. Očekáváme, že nás lidi poženou a dobře to pro nás dopadne.

Vzhledem k důležitosti zápasu se ta otázka nabízí. Jste nervózní?
Možná to malinko přijde v den zápasu, ale zatím je všechno v pohodě. Víme o důležitosti utkání, o co hrajeme. Nemyslím si, že by nás to mělo svazovat.

Přinesli jste si nějaké poučení z prvního zápasu Helsinkách?
Je to kvalitní tým, vepředu mají nepříjemné hráče, odzadu si umí strčit balon. Musíme si na ně dát pozor, aby vepředu nedostávali takový servis a my si jejich hráče pohlídali. Mají hodně nepříjemné náběhy za obranu, často akce rychle rozbíhají, my se musíme oproti prvnímu zápasu vzadu lépe zformovat a zachytávat je. Kladli jsme na to důraz.

Jaký průběh čekáte?
Těžko předpovídat. Ale začátek asi bude stejný, z obou stran opatrnější. Uvidíme, co na nás vymyslí soupeř. My se budeme zase soustředit na defenzivu, ale určitě nebudeme chtít jen bránit. Lidi nás poženou a chceme vyhrát.