Jsme strašně rádi za možnost hrát, říká plzeňský kouč Gul'a

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 14. květen 2020 11:35
gulaweb_1352020 Foto: FCVP

Po dlouhých dvou měsících si fotbalisté Viktorie Plzeň zahráli opět zápas. A to rovnou dva, alespoň tréninkové. V tom prvním porazili Duklu 3:1, ve druhém Příbram vedenou Pavlem Horváthem 4:0. „Potěšilo nás to. Je změna hrát zápas, i když jen takto tréninkové. Ukázalo se, že tréninkový proces je jedna věc, zápasová zátěž a vůbec ta součinnost je zase věc druhá. Jsme za tuto možnost rádi," liboval si po obou duelech kouč Viktorie Adrián Gul'a.

Foto: FCVP

Do prvního zápasu s Duklou nastoupilo to nejsilnější, co má plzeňský kouč Gul'a aktuálně k dispozici. „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, byli jsme rychlí, aktivní. Pak došlo trochu ke snížení tempa hry. To se však dalo očekávat vzhledem k tomu, jak jsme trénovali. Nehráli jsme ještě jedenáct na jedenáct na celé ploše. Ve druhé půli byly dobré úseky, ale i soupeř nám ukázal nějaká okénka, třeba ve finálních přihrávkách či po ztrátách míče. Jsem rád, že jsme to zvládli celých devadesát minut po zdravotní stránce, když to bylo po takové době," hodnotil první duel Gul'a.

Zápas s Příbramí zvládli Západočeši výsledkově ještě lépe. "Na začátku jsme byli produktivní, hráli aktivně. Využívali jsme prostory, hráli rychle, přenášeli hru. A měli střelecky disponovaného Tomáše Chorého, který v důležité části zápasu udělal ten rozdíl. Potřebovali jsme udržet a ještě stupňovat tempo, ale i soupeř byl okolo 70. minuty poměrně aktivní. I za tento zápas jsem rád, fyzicky to bylo dobré, byla tam i dostatečná energie. Celkově máme z dneška spoustu kvalitních a potřebných informací," uvedl plzeňský kouč.

Gul'a je podle svých slov hodně rád za rozhodnutí, že se bude sezóna dohrávat. "Máme teď vizi, na co se připravovat. Po dlouhé době jsme teď byli plni očekávání, jak to bude vypadat na hřišti, jak to hráčům sedne, bylo tam spoustu otazníků. Je dobře, že jsme si to mohli vyzkoušet. A těšíme se na ligu," dodal.