Jste očkovaní? Dostanete odměnu, hlásí první soukromé firmy

Zveřejněno v Aktuálně
Od - neděle, 7. listopad 2021 06:58

Lidí s onemocněním covid-19 stále přibývá, neočkovaní zaměstnanci tak končí stále častěji v povinné karanténě. I to je důvod, proč se některé společnosti rozhodly, že své pracovníky za očkování odmění. To je i případ firmy z Blovic na jižním Plzeňsku.

Neočkovaní lidé ale omezují i provoz firem, protože musí do karantény pokaždé, kdy se setkají s někým covid pozitivním. Některé společnosti se proto rozhodly motivovat své zaměstnance finanční odměnou. "Všichni zaměstnanci, kteří jsou již naočkovaní v průběhu měsíce října dostanou 1000 korun jako jednorázovou prémii, všichni zaměstnanci, kteří se nechají naočkovat v průběhu listopadu nebo jsou v procesu očkování, to znamená, že čekají na druhou dávku vakcíny, obdrží jednorázovou prémii tisíc korun v průběhu měsíce listopadu," vysvětlila personalistka jedné z firem v Blovicích Štěpánka Bečkovská.

Zájem je nyní podle personalistky skutečně velký. "Domluvili jsme se zdravotnickým personálem, který nám pravidelně testuje naše zaměstnance, na možnosti očkování. Očkování by probíhalo v prostorech naší společnosti," podotkla Bečkovská. Nabídku navíc firma rozšířila i pro rodinné příslušníky zaměstnanců. Důvody jsou zřejmé. "V současné době máme tři covid zaměstnance pozitivní, dva zaměstnanci jsou v karanténě, jedno oddělení je postiženo tímto onemocněním  a komplikuje nám to situaci," dodala. Benefit za očkování v podobě dvou dní volna dostali už v minulosti někteří státní zaměstnanci.

Podle mluvčí Plzeňského kraje Evy Mertlové je v kraji proočkováno více než 64 procent obyvatel z těch, kteří se mohou očkovat, tedy lidé od 12 let. Očkováno druhou dávkou máme 330 tisíc lidí a třetí posilující dávku už má více než 16 tisíc obyvatel. Přímo v Plzni se lidé mohou nechat naočkovat na pěti místech, mimo západočeskou metropoli je to sedm míst. Očkování bez registrace nabízí EUC klinika na Denisově nábřeží v Plzni. Jinde očkují bez registrace většinou jen v pátek dopoledne. Ani při objednání ale dlouho čekat nebudete. "Ve srovnání s ostatními kraji z celé ČR jsme například začátkem týdne měli nejmenší fronty na očkování, tedy krátké čekací doby," dodala Mertlová.