Karanténa i izolace se zkrátí na pět dní. Pozitivní zaměstnanci nepůjdou na PCR testy!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - středa, 5. leden 2022 13:48
Karanténa i izolace se zkrátí na pět dní. Pozitivní zaměstnanci nepůjdou na PCR testy! ilustrační. Foto: Poliklinika Agel

Lidé, kteří musí kvůli covidu do izolace nebo do karantény, v ní budou od úterý 11. ledna pouze pět kalendářních dnů. Od 17. ledna pak začne velké testování všech zaměstnanců antigenními samotesty. Pokud zaměstnanec vyjde pozitivní, nepůjde na potvrzovací PCR test, ale rovnou do izolace. 

„Omikron je rychlá nákaza. Od úterý se zkrátí karantény a izolace na pět celých kalendářních dnů. Doba bude stejná pro všechny bez výjimky,“ uvedl po středečním jednání vlády ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Od 17. ledna pak vláda zavádí povinné testování. Týkat se bude všech zaměstnanců bez výjimky, tedy i těch očkovaných. „Všichni se budou testovat pomocí antigenních samotestovacích testů dvakrát týdně,” řekl Válek. Pokud bude test pozitivní, odchází následně pracovník do karantény, a to na pět pracovních dnů. Plošné testování bude trvat dva nebo tři týdny. Záležet bude na vývoji varianty omikron. „Maximálně to bude platit ale tři týdny,” dodal Válek.