Karlovarsko favorita z Trentina nezaskočilo, získalo ale cenný set

Od - čtvrtek, 17. listopad 2022 12:01
Karlovarsko favorita z Trentina nezaskočilo, získalo ale cenný set Zdroj: VK ČEZ Karlovarsko

Druhý zápas, druhá porážka 1:3, znovu ale srdnatý a statečný výkon. Volejbalisté Karlovarska podlehli loňskému finalistovi Ligy mistrů z Trentina po setech 19:25, 20:25, 25:21, 13:25.

Karlovarsko vstoupilo do utkání dobře a vedlo 7:2. Pak se ale domácí mašina zasekla a Trentino začalo dominovat. První sadu vyhrálo 25:19. Ve druhém setu se Západočeši trápili na přihrávce tvrdých italských servisů. A i přesto, že se Západočeši dokázali po špatném začátku dotáhnout na rozdíl dvou bodů, nakonec si italský celek výhru vzít nenechal. Ve třetím setu ale domácí ožili a po zásluze mohli slavit dílčí úspěch. Po útoku svého nejproduktivnějšího hráče Kewina Sasaka vyhrálo Karlovarsko 25:21. O tom, že by se konalo drama, ale nemohla být ani řeč. Ve čtvrté sadě se domácí trápili na přihrávce a v útoku se nedokázali prosadit přes vysoké italské bloky. Byla z toho drtivá porážka 13:25.

Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen italský smečař Daniele Lavia. Člen zlatého týmu z nedávného mistrovství světa nasbíral 21 bodů. Nejproduktivnějším hráčem domácích byl se 16 body univerzál Sasak.

Příští zápas Ligy mistrů odehrají volejbalisté Karlovarska 30. listopadu na domácí palubovce proti belgickému Menenu.