Karlovy Vary ozáří festival světla

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - sobota, 3. září 2022 12:26

Média

Už posedmé se uskuteční v pátek 9. a sobotu 10. září oblíbený festival světla Vary září. Každoročně na něj zamíří tisíce lidí. Jak obyvatel, tak návštěvníků či lázeňských hostů. Letošní dominantou festivalu bude světelná a hudební show na Zámecké věži.

Tisíce lidí, kteří putují od jedné světelné instalace ke druhé. Tak to vypadá každý rok během festivalu světla Vary září. "Uskuteční se na klasické trase od Grand hotelu Pupp k hotelu Thermal, Alžbětiným lázním. Jsme hrozně rádi, že můžeme spolupracovat již potřetí s Depem 2015 v Plzni," uvedl ředitel Infocentra Karlovy Vary Josef Dlohoš.

Začátek trasy je v Alžbětiných lázní, kde je připraven worshop jak pro děti, tak i dospělé. "Pokračujeme přes hotel Thermal. Tam najdou návštěvníci party zónu. Následně mohou projít kolonády, všechny mají svou instalaci. Například fasáda u Grand hotelu Pupp bude vyzdobena světelnými prvky. Konec je pak v sadech Karla IV., kde jsme připravili speciální světelnou instalaci, která působí, jako kdyby u nás přistálo UFO," popsala projektová manažerka Infocentra Karlovy Vary Pavlína Kyselová.

Celá akce začíná v pátek 9. září ve 21 hodin, stejný program se opakuje i v sobotu 10. září.

Karlovy Vary ozáří festival světla foto: Infocentrum Karlovy Vary