Když se oživí vzpomínky z dětství. V nároďáku se sešli spoluhráči a spolužáci z mládí

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 12. prosinec 2019 23:50
jeřábek Jakub Jeřábek. foto: M. Osvaldová

Milan Gulaš, Michal Moravčík, Jakub Jeřábek, Andrej Šustr, Roman Will, Marek Hrbas, Vojtěch Mozík. Všichni tito reprezentanti, kteří nastoupili ve čtvrtečním zápase proti Finsku, mají jedno společné. V Plzni vyrostli, dostali se do velkého hokeje nebo v případě prvně jmenovaného v něm září v posledních letech. Pro všechny se tak jednalo o hodně speciální zápas. Co o něm někteří z nich řekli?

Milan Gulaš, kapitán Plzně: "Bylo to fantastické, skvělá kulisa. Vždycky po zápase v Plzni chodíme na vítězné oslavy, takže jsem si to nakonec užil se vším všudy. Znám to tu se vším všudy, šel jsem tedy do tohohle zápasu jako do každého jiného. Ale samozřejmě bylo hodně příjemné si tady doma obléknout reprezentační dres."

Jakub Jeřábek, obránce, který pochází z Plzně a slavil s ní titul (aktuálně Viťaz Podolsk, KHL): "Je to paráda, už jsem tu hrál před třemi lety. Přišlo hodně známých, bylo super vidět zase stadion a znova zažít tuhle atmosféru. Třeba s Andrejem Šustrem, s kterým hraju ve dvojici, jsme spolu chodili na základní školu. Známe se od dětství. Letíme až v pátek, tak ještě doufám, že bude šance něco stihnout. Před zápasem to totiž bylo strašně rychlé. Ani jsem nezvládl všechno, co jsem chtěl."

Roman Will, brankář, který pochází z Plzně a chytal za ní až do dorostu (aktuálně Rögle BK, Švédsko): "Od doby, co jsem z Plzně odešel, se mi tady nikdy nedařilo. Snažil jsem se na to tedy nemyslet a jsem hrozně rád, že jsme nakonec získali dva body. Lidi byli fantastický. Měl jsem tady hodně známých, pro ně to bylo asi to nejvíc, co mohlo být. Rodiče byli pyšní. Snažil jsem se na to nemyslet, abych nebyl nervózní. Když se někdo podívá na sestavu, tak tu bylo z Plzně hodně kluků. Třeba s Kubou Jeřábkem, Markem Hrbasem, Andrejem Šustrem jsem tady v mládí hrál. Sešli jsme se hezky. Člověk tu strávil dětství a teď tady je v podstatě na největším zápase své kariéry. Je to až takový paradox. Dřete se celý život a pak tu jste a plní se vám to, o čem jste snil."