Kluci si zahráli s chutí, kvitoval úspěšné zakončení týdne po první přípravě asistent Trousil

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 23. červen 2024 11:19
Kluci si zahráli s chutí, kvitoval úspěšné zakončení týdne po první přípravě asistent Trousil Foto: FCVP

Úvodní přípravný duel zvládli fotbalisté Plzně bez větších problémů. Čerstvě třetiligový Petřín porazili jednoznačně 7:0, a tak jedinou kaňkou bylo zranění Souarého, který se zraněním zad skončil v nemocnici. "Utkání bereme jako úspěšné zakončení prvního týdne," prohlásil asistenT Viktorie Jan Trousil.

Utkání nabídlo spoustu branek zejména první poločas. Panovala s ním spokojenost s úvodním zápasem?
Nechtěl bych hodnotit samotné utkání. Bylo to vyústění úvodního týdenního bloku. Vytvořili jsme dvě jedenáctky. Kluci si s chutí zahráli. První jedenáctka dala šest branek, tudíž v tomto ohledu byla produktivnější. Bral bych to jako úspěšné zakončení prvního týdne.

Koušou hráči zatím dobře ty první dávky tréninků?
Zatím to koušou velmi dobře. Přišli dobře kondičně nachystaní po třech týdnech, kdy měli dovolenou. Kondiční trenéři už jim tam nachystali jeden týden na rozdýchání. To vše splnili, a i na testy byli dobře připravení. V tomto ohledu panuje spokojenost.

Přitvrdili jste oproti loňské sezoně?
Neřekl bych, že se přitlačilo. Jediný rozdíl byl ve strukturách testů. Nic jiného se nezměnilo.

Vedle Lukáše Kalvacha naskočil šestnáctiletý Jiří Panoš. Jaký byl podle vás jeho výkon?
Jirka je obrovský talent. Máme ho podruhé v přípravě a dnes ukázal, že je opravdu kvalitním hráčem. Pro nás je to jenom dobře, že takového hráče máme a jsme za to velice rádi. Všechno má ještě před sebou. Není to dodělaný hráč, ale má veškeré předpoklady k tomu, aby byl velice dobrým hráčem. Musí ještě ale pracovat.