Koronavirus komplikuje přípravu na důležité závody i členům Akademie individuálních sportů

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 20. březen 2020 13:49

Opatření ohledně koronaviru se dotýkají i sportovců. Akademie Individuálních sportů (AIS) proto upravuje náplň tréninků. Například u střelců se změny nedotknou. Plavci jsou na tom ale podstatně hůře.

https://www.youtube.com/watch?v=TdD4IE2NV7o

"Atleti zrušili soustředění ve Španělsku, plavci odvolali soustředění na Kypru. Ty to postihlo nejvíce, protože nemají přístup do bazénu, takže posiluji a trénují, všechno v domácích podmínkách. Příkladem jde Tenista Jonáš Forejtek, který má před sebou kondiční cyklus," potvrdil vedoucí AIS Luboš Koželuh.

Slalomářky na divoké vodě Antonie a Barbora Galuškovy trénovaly do poslední chvíle na jihozápadě Francie a nyní jsou v karanténě. Opatření se dotkla i olympijské naděje v boxu Lenky Bernardové. "Snažila se do poslední chvíle dostat na olympiádu. V pondělí 16. března měla boxovat v Londýně, zrušili jí ale kvalifikaci přímo na místě," potvrdil Koželuh

Opatření se částečně dotknou i triatlonistů. Ti zatím mohou trénovat kolo a běh. Plavání ale musí nahradit kondičním tréninkem. Ostatně stejně jako dalších 60 členů akademie.