Kriminalisté na Plzeňsku obvinili muže podezřelého ze zavinění smrti motorkáře

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pondělí, 24. červenec 2023 17:25
Kriminalisté na Plzeňsku obvinili muže podezřelého ze zavinění smrti motorkáře ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Z těžkého ublížení na zdraví obvinili kriminalisté na Plzeňsku pětačtyřicetiletého muže, který je podezřelý z toho, že v sobotu v noci způsobil při potyčce smrt třiačtyřicetiletého muže. Informovala o tom policejní mluvčí Dagmar Brožová. Muže policisté vyšetřují na svobodě, vazbu nebudou požadovat, uvedla mluvčí. Podle neoficiálních informací se nedaleko Příchovic na jižním Plzeňsku dostali do potyčky motocyklista a muž na koloběžce, motocyklista následně zemřel.

Podezřelého muže zadrželi policisté krátce po incidentu a umístili ho do cely. U zemřelého motorkáře nařídili soudní pitvu. "Proběhla soudní pitva zemřelého. Zahájili jsme trestní stíhání pětačtyřicetiletého muže, kterého jsme obvinili ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví. Za to, že svým jednáním způsobil smrt, mu hrozí až šestnáctiletý trest odnětí svobody," doplnila bez dalších podrobností Brožová.

Server Novinky.cz uvedl, že muži se dostali do konfliktu poté, co řidič motocyklu muži na koloběžce vynadal, že je špatně osvětlený. "Podle důvěryhodného zdroje muž na koloběžce motorkáře uškrtil na řemínku od helmy. Vláčel ho prý na něm několik metrů," píší Novinky.

čtk