Krok od základní skupiny. Plzeň zvládla duel s nevyzpytatelným SönderjyskE

Od - čtvrtek, 24. září 2020 21:49
viktoria, fotbal ilustrační foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň potvrdili roli papírového favorita a ve třetím předkole Evropské ligy porazili na domácím hřišti dánské SönderjyskE 3:0. Západočechům hodně pomohl první gól, který vstřelil po půl hodině hry z penalty Zdeněk Ondrášek, krátce poté zvýšil Adriel Ba Loua na 2:0. Po návratu ze šaten uklidnil definitivně Viktorii Miroslav Káčer. Plzeňanům tak zbývá udělat příští čtvrtek poslední krok do základní skupiny. Soupeřem jim bude buď izraelská Beer-Ševa nebo skotský Motherwell.

Plzeň nastoupila v očekávané základní jedenáctce, naprosto shodné té na Bohemians. První velkou příležitost zápasu měl dánský celek. V 8. minutě Jacobsen v rychlém protiútoku přehodil Hrušku a Viktorii zachránil od inkasované branky vracející se Brabec. První ohrožení branky hostů přišlo v 18. minutě. Čermák ale po Kopicově akci přestřelil. Po půl hodině hry byli domácí hodně blízko důležitému úvodnímu gólu. Kopic ale trefil pouze tyč a dorážející Ondrášek prostor, kde stál připravený gólman Lawrance. Plzeň postupně ožívala a ve 34. minutě se dočkala. Po souboji brankáře Lawrance s Brabcem odpískal rozhodčí penaltu a tu bezpečně proměnil Zdeněk Ondrášek. Ve 41. minutě bylo v Plzni ještě veseleji. Po velkém nedorozumění v obraně dánského týmu sice ještě proti Kopicovi Lawrance zasáhl, k míči se ale dostal Adriel Ba Loua a trefil přesně pod břevno.

V 51. minutě přišlo pro Viktorii další velké uklidnění. Kopicova dalekonosná střela skončila na tyči, odražený míč ale za záda bezmocného Lawrance uklidil svým prvním gólem v dresu Viktorie Miroslav Káčer. Západočeši pak v poklidu kombinovali a v 73. minutě aktivním Kopicem opět zahrozili. Jeho ránu ovšem Lawrance vytáhl. V závěrečných minutách to ještě hosté sympaticky zkoušeli, Hruška jim ale čestný gól nedopřál. Naopak ještě byli hosté rádi, že duel skončil "jen" 3:0. Těsně před koncem Kalvach jen těsně minul a z brejku neuspěl ani střídající Kayamba. Domácí už to ale bolet nemuselo.