Lenka Prokšová

Lenka Prokšová

V prostorách pražského Schebkova paláce se minulý týden uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 30. ročníku soutěže firemní komunikace Czech Top 100. Odborná porota v soutěži i letos hodnotila jak přihlášené výroční zprávy a firemní časopisy za rok 2022, tak i zprávy o společenské odpovědnosti.

Gigafafactory aneb obří továrna na autobaterie na bývalém vojenském letišti v Líních nebude. Oliver Blume, předseda představenstva koncernu Volkswagen, uvedl, že náběh trhu s elektromobily v Evropě je pomalejší, než se očekávalo. Proto zatím neexistují obchodní důvody, proč rozhodnout o dalších výrobních lokalitách v Evropě. Proti výstavbě Gigafactory po celou dobu ostře vystupoval primátor města Plzně Roman Zarzycký (ANO).

Jak jsme již informovali, představenstvo Plzeňské teplárenské chce od nového roku zvýšit cenu tepla o 40 procent. Jde o nárůst o 240 korun na gigajoule k současné průměrné ceně 600 Kč/GJ, která je v současné době nejnižší v České republice. Podle Václava Paška, generálního ředitele Plzeňské teplárenské, kterou vlastní většinově město Plzeň a 35 procent skupina EPH Daniela Křetínského, by zdražení pro průměrnou domácnost znamenalo, že bude měsíčně platit zhruba o 400 korun více než dosud. Zajímavostí na celé věci je, že primátor Plzně Roman Zarzycký z hnutí ANO je ostře proti takovémuto navýšení ceny tepla, zatímco jeho spolustraník Petr Fišer, předseda představenstva společnosti Plzeňská teplárenská, s tímto navýšením podle našich zdrojů souhlasil.

Plzeňská teplárenská, největší dodavatel tepla na západě Čech, plánuje zvýšit cenu tepla. Firma, která vytápí více jak 54 tisíc plzeňských domácností a většinu firem v Plzni, chce od nového roku zdražit o 40 procent. Návrh nové ceny pro rok 2024 projednávali zástupci společnosti na svém úterním jednání. Pro průměrnou rodinu by takové navýšení ceny tepla v praxi znamenalo, že měsíčně zaplatí o 240 korun více než dnes.

Plzeňský advokát Lukáš Hegner je zastupitelem města Plzně a zároveň čtvrtého městského obvodu. Minulý týden se stal novým předsedou místního sdružení ODS v Plzni-Doubravce. Ve funkci tak nahradil dosavadního předsedu Zdeňka Mádra. Zeptali jsme se, s jakými cíli a vizemi do ní nastoupil a jaké jsou jeho další plány.

pátek, 8. září 2023 10:50

V Depo Moto Art představili veterány!

V Plzni se na podzim otevře unikátní muzeum historických motocyklů a automobilů. V rámci expozice v bývalém plzeňském depu vozidel MHD bude možné zhlédnout desítky motoristických skvostů.

V Plzni-Hradišti přímo na oploceném hřišti plovárny bylo v úterý v ranních hodinách nalezeno nahé tělo bez známek života. Policisté dnes potvrdili, že se jednalo o osmačtyřicetiletého muže.

Další z ostudných staveb v centru města Plzně šla k zemi. Objekt bývalé vrátnice někdejších mlýnů v Prokopově ulici vedle budovy Komorního divadla byl ve středu 23. srpna srovnán se zemí.

pondělí, 14. srpen 2023 14:10

Retro jízda skončila v plzeňském Depu

Retro jízda aneb v čem jsme jezdili za socialismu“ je veteránský sraz vozidel prodávaných v československých Mototechnách mezi lety 1948 – 1989. Jízda, která letos vedla krajinou severního Plzeňska, se konala již poosmé.

Mediální skupina Euronova Group podnikatele Radka Nováka podepsala kontrakt s Evropským parlamentem. Společnost Euronova dokázala svými mnohaletými zkušenostmi a kreativitou v soutěži porazit i zahraniční konkurenty. Po dobu příštích pěti let tak bude poskytovat podpůrné služby při organizaci eventů, debat a komunikačních a informačních aktivit pro Kontaktní kancelář Evropského parlamentu se sídlem v Praze.

Strana 1 z 4