Kandidátem na hejtmana za ANO je Kamal Farhan

Zveřejněno v Politika ZAK
Od - pondělí, 29. duben 2024 20:34
Kandidátem na hejtmana za ANO je Kamal Farhan Kamal Farhan (vlevo) a Roman Zarzycký. Zdroj: R. Zarzycký

Krajský sněm ANO v Plzni odtajnil v pondělí 29. dubna lídra, který hnutí povede do krajských voleb v Plzeňském kraji. Je jím Kamal Farhan.

„Kamal Farhan je vzděláním lékař, aktuálně poslanec a také můj stranický kolega, který je expertem na zdravotnictví. Jsme dobří přátelé, takže za Kamala ručím. Je to ideální člověk, který by měl vést hejtmanství a za mě jednoznačně nejsilnější lídr ze všech kandidátek. Dnes jsme o tom rozhodli na krajském sněmu, který schválil i celou krajskou kandidátku. Já ji budu podporovat ze sedmého místa, “ uvedl v pondělí primátor města Plzně Roman Zarzycký (ANO), který již v neděli na svém profilu na Facebooku dementoval zprávy, že by měl kandidovat on sám.

Své zvolení Farhan okomentoval slovy: „V Plzni jsem se narodil, chodil tam do školky, do školy, na gympl a pak i na vysokou školu, našel si tu první práci. O víkendech zas přejíždím na Šumavu, kde trávím volný čas. Na tenhle region nedám dopustit. Žiju tady. Miluju to tady. Mám tady rodinu a skvělé kamarády. No a právě jeden z nich, současný primátor Plzně Roman Zarzycký má rád Plzeň, přišel s myšlenkou, že jako silný patriot a dnes vlastně i ze sněmovny ostřílený politik, bych měl svému milovanému kraji vrátit alespoň část toho, co mi umožnil a dal. Rozmyslel jsem si to. Probral to s manželkou. Prodiskutoval s kolegy v hnutí, získal jejich podporu a nakonec udělal důležité rozhodnutí. Povedu kandidátku hnutí ANO v Plzeňském kraji letos na podzim do voleb jako lídr. Dnes to jednoznačně schválilo krajské předsednictvo hnutí,“ sdělil po zvolení Farhan a dodal: „Vážím si toho. Vážně moc. Děkuji za tu důvěru. Ale na druhou stranu vím, jak moc je to zavazující. Volby se blíží a kandidáti hnutí musí být fungující tým odborníků a srdcařů, kteří ve volbách přesvědčí většinu voličů, že právě my jsme ti nejlepší, kteří by v současné době měli být ve vedení Plzeňského kraje,“ doplnil Farhan.

V Plzeňském kraji se bude během krajských voleb volit celkem 55 zastupitelů. Počet míst v krajském zastupitelstvu v nedávné době krajští radní zvýšili - kvůli nárůstu obyvatel - ze současných 45 míst na 55.

Dalšími kandidáty, kteří se objeví v první dvacítce, je například starosta MO Plzeň 3 David Procházka, starostka Lochotína Ivana Bubeníčková, nebo doubravecký starosta Tomáš Soukup.