Nedalo jí to a k muži na přejezdu se vrátila. Lenka z Tachovska nešťastnému muži zachránila život

Zveřejněno v Krimi západ
Od - čtvrtek, 30. listopad 2023 14:05
Nedalo jí to a k muži na přejezdu se vrátila. Lenka z Tachovska nešťastnému muži zachránila život Foto: Policie ČR

Všímavost Lenky Valentové zachránila život mladého muže, který chtěl skoncovat se životem u železničního přejezdu v Tachově.

V září letošního roku přijali policisté na tísňové lince hlášení, že v Tachově u železničního přejezdu se nachází mladý muž, který chce ukončit svůj život. Tehdy si Lenka Valentová všimla mužovo neobvyklého chování, když přes přejezd přejížděla na svém kole. Po ujetí několika desítek metrů se otočila a z důvodu obavy o mladíkův život se na místo vrátila zpět. Navázala s ním kontakt, požádala kolemjdoucího o přivolání pomoci a do příjezdu policejní hlídky se muže snažila uklidnit. "Ten následně uvedl, že mu zachránila život. Kdyby kolem něj projela bez povšimnutí, nezaujalo ji jeho zvláštní chování, následně se neotočila a nepřispěchala mu na pomoc, měla by tato událost smutný závěr," potvrdila policejní mluvčí Iva Vršecká.

Za záchranu lidského života poděkoval Lence Valentové i ředitel územního odboru Tachov Tomáš Müller, který jí na setkání předal květinu a drobné dárky.