Lyžaři mají smůlu, na Šumavu už jezdí spíše jen školní kurzy

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - čtvrtek, 15. únor 2024 13:19
Lyžaři mají smůlu, na Šumavu už jezdí spíše jen školní kurzy Spodní šance. Jediná sjezdovka, na které se jezdí. Zdroj: Ski Špičák

Už příští týden začínají dětem z Plzně jarní prázdniny. Pokud měli v plánu si užívat zimních radovánek, mají spíš smůlu. Špatná je situace i v největším areálu na Šumavě na Špičáku. Zuby nehty tam udržují jednu sjezdovku, na níž ale jezdí spíše školní kurzy. 

Na šumavském Špičáku se už od pondělí 12. února lyžuje pouze na rodinné sjezdovce Spodní Šanci s 50 procentní slevou skipasů. Sníh je mokrý a v průměru má na jediné otevřené trati, kterou nyní využívají většinou jen lyžařské školní kurzy, vrstvu asi 30 centimetrů. „Počasí je stále proti nám. Děláme maximum, abychom alespoň tu jednu sjezdovku udrželi co to jen půjde, hlavně kvůli výuce školních kurzů,“ říká Jan Kasík, vedoucí střediska služeb Ski&Bike Špičák.

Pouze jednu sjezdovku udržují například také ve Ski areálu Nad nádražím. Od 9. února je v provozu jen sjezdovka číslo 3 včetně pokladny na straně Belveder.

Ani na nejbližší dny nemají meteorologové pro příznivce lyžování a snowboardingu dobré zprávy. Předpověď počasí zatím žádné výrazné ochlazení nebo sněžení neavizuje.