Lyžaři se dočkali. Špičák zahájí druhou covidovou sezónu!

Zveřejněno v Z regionu
Od - středa, 8. prosinec 2021 12:54
Lyžaři se dočkali. Špičák zahájí druhou covidovou sezónu! Foto: Ski areál Špičák

Největší horské středisko Plzeňského kraje Ski&Bike Špičák se otevře poprvé pro lyžaře v sobotu 10. prosince. Stane se tak o osm dní dříve, než loni. Lanovka bude v provozu vždy od 8:30 do 16 hodin.  

"Zatím nabídneme kombinaci horního úseku sjezdovky číslo jedna Turistické s dojezdem po dvojce U zalomeného. Vysněžili jsme jí, pomohlo nám ještě zhruba 25 centimetrů přírodního sněhu a rolby si s tím při opakovaných úpravách skvěle poradily, takže bude perfektně připravená,“ uvedl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. 

Stejně jako v jiných lyžařských střediscích se při nákupu skipasu musí dospělý lyžař prokázat potvrzeným certifikátem o očkování nebo prodělané nemoci covid-19. Netýká se to dětí do 12 let. Organizované skupiny dětí a mládeže ve věku 12-18 let jako jsou školní lyžařské kurzy nebo sportovní oddíly mohou bezinfekčnost doložit i platným PCR testem účastníků kurzu/tréninku. „Máme už na startu sezony nahlášenu účast několika lyžařských kurzů, takže potom co si zkontrolujeme jmenný seznam, tak oproti platným potvrzením o očkování, prodělané nemoci nebo PCR testu, vydáme skipasy. V této věkové kategorii se to ale netýká jednotlivců, těm bohužel skipas jen na platný test nevydáme, musí být stejně jako dospělí očkováni nebo být pro prodělání nemoci,“ upozorňuje Kasík. Zaměstnanci areálu budou podle něj také namátkově certifikáty kontrolovat i hlídat dodržování rozestupů při nástupu na lanovku nebo ochranu dýchacích cest při jízdě lanovkou.

Hned první den bude v provozu půjčovna sjezdových lyží a dalšího vybavení včetně snowboardů nebo běžek, servis i lyžařská škola (individuální výuka nebo členové rodiny). Otevřena budou též všechna místa s občerstvením – od vrcholu Špičáku po chaty Hanička, Blaženka a venkovní vyhřívaný stan před nimi. Lyžaři si ještě do 17. prosince užijí nejnižších cen vedlejší sezony. Celodenní skipas pro dospělého vyjde při nákupu online na 575 korun a o  5 % je pak dražší u kas.

Podle Kasíka se počítá s tím, že budou postupně do Vánoc přibývat další sjezdovky. „Jako druhou v pořadí připravíme rodinnou Spodní Šanci, kde pak bude i večerní lyžování. Pokud by v dalších dnech připadlo více přírodního sněhu, tak se budeme snažit co nejrychleji rolbami upravit i ostatní tratě areálů,“ dodává Vladimír Kasík.