Martina oslepla po útoku kyselinou. Teď o ní vzniká časosběrný film

Zveřejněno v Aktuálně
Od - středa, 25. srpen 2021 17:45
Martina oslepla po útoku kyselinou. Teď o ní vzniká časosběrný film Zdroj: Burn Fighters

Martina. Tak se prozatím jmenuje snímek sledující životní příběh mladé ženy z Plzně, která navzdory fatálnímu a extrémně bolestivému útoku kyselinou, který spáchal její bývalý partner a nevratně ji připravil o zrak, neztratila touhu žít a pomáhat svému okolí. Časosběrný dokument podpořil i Plzeňský kraj, radní na svém zasedání schválili příspěvek 100 tisíc korun.

Martina Půtová z Plzně před osmi lety přežila útok bývalého přítele, který ji polil kyselinou. Žíravinu částečně polkla, takže kromě rozsáhlých popálenin obličeje, rukou a nohou měla poleptaný i zažívací a dýchací trakt. Přišla o zrak a nese si další doživotní následky. Přesto se nevzdala a podílela se na založení projektu Burn Fighters, který pomáhá lidem s popáleninami. Za svou aktivitu loni dostala Cenu Olgy Havlové. Útočníkovi soud vyměřil za pokus o vraždu výjimečný trest 23 let vězení. 

O jejím nelehkém životním příběhu teď vzniká časosběrný dokument s pracovním názvem Martina. "Během léta se část naší party opět sešla, abychom natočili další pokračování mojí cesty. Těšit se můžete například na záběry z preventivní besedy nebo povídání o našich zkušenostech a různých zážitcích z nemocnice," uvedla Martina Půtová prostřednictvím projektu Burn Fighters. "A pokud jste tak jako já zvědaví, jak to celé dopadne, na to se snad všichni můžeme těšit v příštím roce," dodala.