Mihálikova trefa v závěru spasila Plzeň. Viktoriáni jsou na jaře dál stoprocentní

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 7. březen 2020 19:56
0_facebook_1583607685074 foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň udolali ve 24. Fortuna:Ligy Dynamo České Budějovice 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v 89. minutě střídající Ondřej Mihálik.

Plzeň měla od úvodních minut zřejmou převahu a první velkou šanci si vypracovala už v šesté minutě. Od inkasované branky uchránil Dynamo Novák, když vykopl gólovou střelu Limberského. Ve 12. minutě pak obrana hostů nechala hlavičkovat Hejdu, ke štěstí Jihočechů ale stoper Plzně nezamířil přesně. Ve 28. minutě po obrovském závaru v pokutovém území zakončoval Kalvach střelou nad branku. Už v nastaveném čase si svoji největší příležitost připsali na konto také hosté. Sivokovu hlavičku ale Hruška vyrazil.

Do druhé půle vstoupilo Dynamo nebojácně a Viktoriáni se nemohli dostat do tempa. V 58. minutě se hosté mohli radovat. Ale pouze dočasně. Meszárosovu trefu po přezkoumání videem rozhodčí neuznal po předchozí faul na Jana Kovaříka. V 70. minutě se do zakončení dostal hostující Brandner, Hruška ale zasahovat nemusel. Viktoriáni působili neškodně. Až přišla 89. minuta. Bucha vysunul střídajícího Ondřeje Mihálika, a ten s pomocí teče Nováka rozhodl o vítězství Viktorie.