×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Mikulášskou nadílku přivezla obyvatelům dětského domova nová hejtmanka

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 9. prosinec 2020 09:33
063A0908 Foto: Plzeňský kraj

Mikulášské balíčky, ale i velká auta na písek, stavebnice či dřevěné edukativní hračky. To vše přivezla nová hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová obyvatelům Dětského domova Trnová. V tomto zařízení, které zřizuje Plzeňský kraj, pečují o nejmenší děti do 6 let.

Foto: Plzeňský kraj

Mikulášskou nadílku převzala z rukou hejtmanky Ilony Mauritzové ředitelka Dětského domova Trnová Helena Tichá. Vzhledem k aktuální situaci došlo k předání dárků venku, bohužel bez přítomnosti samotných dětí.

„Jsem velmi ráda, že jsem mohla osobně poděkovat zaměstnancům domova v Trnové, kteří se starají o nejmenší děti. Bohužel mi situace nedovolila předat dárky přímo dětem. Věřím, že společně se všemi vychovatelkami si velká auta na písek a stavebnice užijí. Ze svého dětství vzpomínám právě na podobné hračky velmi ráda,“ uvedla hejtmanka Ilona Mauritzová.

Foto: Plzeňský kraj

„Paní Ilona Mauritzová není u nás poprvé. Jsme rádi, že si našla, i teď v době adventu, čas a přijela nás navštívit, tentokrát jako hejtmanka Plzeňského kraje, do jejíž gesce dětské domovy spadají. Dárky od Plzeňského kraje nás velmi potěšily,“ děkovala ředitelka zařízení Helena Tichá.

Dětský domov Trnová, který jako jediný domov spadá do oblasti zdravotnictví, se specializuje na děti předškolního věku, tj. děti od jednoho roku do šesti let. Přijímá však i děti mladší jednoho roku nebo starší šesti let, pokud u nich byl realizován odklad školní docházky. V současné době pečuje o 35 dětí.