Mistři! Plzeň se po čtyřech letech vrací na fotbalový trůn!

Zveřejněno v Sport
Od - středa, 11. květen 2022 20:56
Mistři! Plzeň se po čtyřech letech vrací na fotbalový trůn! Foto: FCVP

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Před sezónou silně podceňovaní fotbalisté Viktorie Plzeň slaví už po předposledním kole nadstavby znovu po čtyřech letech zisk mistrovského titulu. Rozhodla o tom jejich výhra v Mladé Boleslavi proti Hradci Králové 2:0 a současně jen remíza Slavie na Baníku.

Začátek souboje s nevyzpytatelným Hradcem byl ze strany Plzně opatrný. Viktoriánská obranná hráz musela hned několikrát hasit nebezpečné útoky domácího mužstva, ten se ale v prvním dějství prakticky nedostal do zakončení. Postupně však začali vystrkovat růžky i Západočeši. V 19. minutě po faulu na Beauguela pálil z přímého kopu kousek vedle Vízkovy branky Mosquera a o pouhou minutu poté poslal na francouzského kanonýra nebezpečný centr Řezník. Francouzský útočník sice míč minul, ale ten se mu odrazem od hradeckého obránce okamžitě odrazil zpět k nohám a po jeho  přesné střele pod břevno poslal Viktorii do vedení.Dvě minuty před odchodem do kabin ještě Lukáš Kalvach parádně zatočeným přímákem zaskočil brankáře Vízka, ten ale jeho střelu vyrazil z brankové čáry. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro Plzeň.

V 54. minutě přišel na plac Tomáš Chorý a jen pár vteřin nato se po Řezníkově rohu dostal do zakončení hlavou. Brankář Hradce sice míč vyrazil, ale Mosquera ho pohotově dorazil do sítě a navýšil na rozdíl dvou branek. Plzeň hrála v poklidu, Hradci nedala sebemenší šanci a po závěrečném hvizdu celý tým jen čekal u mobilů na zprávu o konečném stavu z Ostravy. A protože Baník i v oslabení uhájil proti Slavii remízu, mohla v táboru Západočechů vypuknout mistrovská radost.