Mladý policista je po skoku do vody ochrnutý. Zajistit rodinu mu má pomoci charitativní sbírka!

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - čtvrtek, 29. prosinec 2022 12:10
Mladý policista je po skoku do vody ochrnutý. Zajistit rodinu mu má pomoci charitativní sbírka! ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Jeden nešťastný skok do vody v létě letošního roku navždy změnil osud mladého plzeňského policisty Jiřího Štrunce. Aktivní muž a otec osmileté holčičky, který sloužil v řadách mužů zákona 15 let, je zcela ochrnutý. Jeho kolegové se mu rozhodli pomoci a ve spolupráci s Křesťanskou policejní asociací vyhlásili veřejnou sbírku.

Mladý a nadějný policista Jiří Štrunc začal naplňovat služební přísahu v dubnu roku 2007. Po základní odborné přípravě rozšířil řady policistů na obvodním oddělení v Chrástu a následně na obvodním oddělení Plzeň 4. "Jiří, jako výborný kolega, kamarád a zkušený policista vykonával svoji službu vždy svědomitě a zodpovědně. Bohužel došlo k události, kvůli které nemůže dále pokračovat v naplňování svého poslání," uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Na konci srpna letošního roku trávil pětatřicetiletý muž zaslouženou dovolenou v malé obci na Plzeňsku. Chvíle volna si užíval se svými nejbližšími až do okamžiku, kdy se při skoku do bazénu zranil tak nešťastně, že upadl do bezvědomí. I přes okamžitou pomoc příbuzných a následnou profesionální první pomoc, dosud zdravý a vitální muž a nadšený sportovec, ochrnul na celé tělo. "V jediném okamžiku se tak změnily osudy desítky lidí a rodina našeho kolegy se nečekaně ocitla ve složité, psychicky a ekonomicky náročné životní situaci. Jiří je v současné době hospitalizován ve Fakultní nemocnici v Plzni, kde čeká na umístění do rehabilitačního ústavu v Kladrubech u Prahy. Velkou oporou je pro něho jeho manželka a také osmiletá dcera Sofinka, se kterou do nedávna podnikal výlety na kole a zdolával horské ferraty. Další vývoj zdravotního stavu našeho kolegy nelze v tuto chvíli předpovídat, v každém případě bude jeho léčení dlouhodobé," popsala Raindlová.

Pokud se i Vy rozhodnete našeho bývalého kolegu a jeho rodinu při zvládání nelehké životní situace finančně podpořit, můžete přispět na účet, který jsme na jejich podporu zřídili:

Číslo účtu: 309718619/0300
Variabilní symbol: 158

Sbírka je vyhlášena od 23. prosince 2022 do 28. února 2023.