Muž se ukrýval v korunách stromů. Bál se povodní

Zveřejněno v Krimi západ
Od - čtvrtek, 22. únor 2024 13:11
Muž se ukrýval v korunách stromů. Bál se povodní Foto: MP Plzeň

Poněkud netradiční výjezd měli plzeňští strážníci a následně také policisté, hasiči a záchranáři. Zmatený muž seděl v korunách stromů na Chodském náměstí, protože se bál povodní.

Neobvyklé oznámení obdržela Městská policie v průběhu úterního večera. "Mělo se jednat o zmateného muže, který už delší dobu sedí na větvi v koruně stromu na Chodském náměstí, a to ve výšce minimálně 6 metrů," uvedla mluvčí strážníků Tereza Schliková.

Jelikož hrozila újma na zdraví strážníci okamžitě vyrazili na místo oznámení prověřit. Po příjezdu hlídka muže skutečně na označeném místě našla a strážníci začali muže přesvědčovat, aby slezl dolů. "Dotyčný se ale stále omlouval a volal na strážníky, aby se nezlobili, ale že jsou záplavy a bojí slézt," popsala mluvčí. Strážníci podle ní vyzkoušeli všechny možnosti, jak muže přesvědčit, ale ani přesto se muž dolů nedostal. "V obavě o mužům život a zdraví byl na místo přivoláni hasiči a státní policie a vzhledem k psychickým problémům dotyčného i Zdravotnická záchranná služba. Společnými silami se nám ho podařilo přesvědčit, aby ze stromu slezl po přistaveném výsuvném žebříku," informovala Schliková.

Když se podařilo muže sundat na zem, byla u něj provedena dechová zkouška a orientační test na přítomnost drog. V obou případech s negativním výsledkem. "Čtyřiapadesátiletý muž jevil známky halucinací, byl ve velmi špatném psychickém stavu a téměř se neorientoval v čase a místě. Z těchto důvodů si jej na místě ihned převzala Zdravotnická záchranná služba a transportovala jej do nemocnice.