Muže nalákali do sauny, pak ho okradli. Policisté obvinili trojici pachatelů

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 11. leden 2023 18:12
Muže nalákali do sauny, pak ho okradli. Policisté obvinili trojici pachatelů ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Žena vylákala do sauny muže s příslibem krásných chvilek. Domluvila se však s dalšími dvěma muži, kteří roztouženého muže zmlátili a okradli. Nahý přepadený muž za nimi běžel, dokud na podivnou noční honičku v ulicích neupozornili policii svědci. Policisté postupně zadrželi všechny tři podezřelé, soud následně ženu a jednoho muže poslal do vazby, druhý obviněný muž putoval rovnou do věznice za dřívější majetkovou trestnou činnost.

Podle policejní mluvčí Dagmar Brožové se žena na sociálních sítích domluvila s osmatřicetiletým mužem, že spolu prožijí intimní chvíle v  privátní sauně v Plzni. "Tam si v úterý 3. ledna 2023 ve čtyři hodiny ráno sjednali skutečně schůzku. Žena však měla jiný úmysl, dopředu naplánovala se dvěma dalšími muži fyzické napadení a krádež osobních věcí jejího společníka. V sauně muže rozptylovala a v nestřežený okamžik poslala zprávu svým komplicům, aby k sauně přišli. Poškozeného, zcela neošaceného, poslala otevřít dveře a v tom okamžiku do pokoje vtrhl muž s tonfou a začal ho fyzicky napadat. Když se poškozený začal bránit, přispěchal na pomoc druhý komplic. Žena mezitím sebrala peníze, peněženku, mobil, parfém a oblečení poškozeného a z bytu se dali na útěk. Poškozený se je snažil dohonit, i přesto, že byl stále zcela bez oděvu. Tuto honičku oznámili náhodní svědci na tísňovou linku policie," popsala mluvčí.

Po příjezdu na místo zadrželi polciisté čtyřiatřicetiletého muže a začali pátrat po dalších dvou osobách, které vypátrali a umístili do policejní cely. Státnímu zástupci kriminalisté podali podnět k návrhu na vzetí obviněných do vazby. "Soud návrh státního zástupce akceptoval, ženu a staršího z mužů poslal do vazby. Mladší obviněný byl rovnou dodán do výkonu trestu odnětí svobody pro dřívější majetkovou trestnou činnost," dodala Brožová.