Aktualizováno: Na Chodském náměstí se střetlo nákladní auto s osobním. Kvůli srážce se zranila i chodkyně!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - úterý, 24. říjen 2023 10:38
Aktualizováno: Na Chodském náměstí se střetlo nákladní auto s osobním. Kvůli srážce se zranila i chodkyně! Foto: HZS PK

Aktualizováno 13:40 Dva lidé se zranili při střetu osobního a nákladního auta v Plzni na Chodském náměstí. Jedním ze zraněných je řidič, druhou pak chodkyně, která se lekla a upadla.

Všechny záchranné složky vyjížděly ke srážce před půl 10. "Došlo k nehodě osobního vozu, nákladního automobilu a chodce. Na místě jsou dva zranění," potvrdil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar s tím, že vozidla poškodila také veřejné osvětlení.

Policejní mluvčí Michaela Raindlová potvrdila, že jel nákladní automobil po Klatovské třídě v levém jízdním pruhu ve směru do centra města. Při přejíždění do pravého jízdního pruhu zřejmě řidič přehlédl osobní automobil VW a došlo ke střetu. "Obě vozidla přitom najela na chodník, kde se kamion ještě střetl se sloupem veřejného osvětlení a se stromem. Na chodníku se v tu chvíli nacházela chodkyně ročník 1941, která se lekla zvuku, který způsobil střet vozidel a nárazu do sloupu, kdy upadla na zem a zranila se," popsala.

Záchranáři na místě ošetřili ženu ročník 1941 a řidiče osobního auta ročník 1978. "Šlo o chodkyni, která utrpěla zranění dolní končetiny. Byla transportována do Fakultní nemocnice Bory. Muž utrpěl také lehčí zranění a byl převezen do Fakultní nemocnice Lochotín," doplnila mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová.