Na Doubravce se budou sázet stromy, zapojit se může každý

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 26. srpen 2020 15:19

Velká osvětová akce spojená s životním prostředím bude v sobotu 12. září k vidění v Plzni-Doubravce. Lidé se ve Špitálském lese budou moci zúčastnit sázení stromů a přímo na místě se zeptat odborníků, jak správně stromy zasadit a jak o ně následně pečovat. Akce, kterou doprovodí i panelová diskuse, startuje v 13.30 hodin.

„Všichni občané, kterým záleží na životním prostředí, jsou na akci srdečně zváni. Budeme moc rádi, když nám s výsadbou pomohou, a přímo tak přispějí k navýšení počtu stromů na území Doubravky. Stromy jsou plícemi planety a obzvlášť ve městech má dnes každý nový strom cenu zlata. Na novou výsadbu proto dlouhodobě klademe velký důraz,“ říká místostarostka obvodu Lenka Kočová (ODS).

V rámci akce bude vysázeno 32 alejových stromů. Nejvzrostlejší z nich budou mít výšku až 2,5 metru a obvod kmene až 14 centimetrů. Konkrétně se bude jednat o javory, třešně, borovice, habry, lípy, duby a také modříny.

Akci společně se čtvrtým městským obvodem pořádá Kancelář Evropského parlamentu v České republice a plzeňská společnost EURO NOVA & PARTNER’S, která čtvrtému obvodu všech dvaatřicet stromů určených k výsadbě daruje.

„Doubravku vnímáme jako obvod, kterému na životním prostředí záleží. Stejně k přírodě přistupují i naše společnosti. Naši zaměstnanci se pravidelně účastní akcí, v rámci kterých uklízí veřejný prostor, na ochranu životního prostředí myslíme i při nákupu nových technologií. Jsme proto moc rádi, že se letos můžeme navíc zapojit a přispět k výsadbě nových stromů na Doubravce. Věříme, že akci doprovodí i skvělá návštěva, všichni jsou zváni,“ uvádí jednatel společnosti Radek Novák.

Doubravecká osvětová akce navazuje na různé iniciativy, které se napříč Evropou inspirují výzvou předsedy Evropského parlamentu Davida Sassoliho zamezovat odlesňování a obnovovat tradiční regionální ekosystémy.