Na náměstí řádil vandal, odnesly to truhlíky se stromky

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 13. květen 2020 11:57
20200513_083542 Foto: M. Osvaldová

Překlopené truhlíky s malými stromky, vysypané kamení, rozházená hlína. Tak to vypadalo ve středu ráno po řádění vandala na náměstí Republiky v Plzni. 

Osm stromů v Riegrově ulici, další čtyři pak na náměstí a několik květníků v prostoru u předzahrádky místního bufetu. To vše nechala "vysadit" Plzeňská teplárenská a Nadační fond Plzeň sobě na konci dubna. Rozhodla se tak podpořit akci za zelenější plzeňské náměstí. Ve středu ráno toho ale z hezké výzdoby moc nezbylo. "Naštěstí to dopadlo dobře, kytky jsou neponičené a nepošlapané," uvedl předseda představenstva Plzeňské teplárenské a předseda správní rady Nadačního fondu Plzeň sobě Roman Jurečko. Podle něj zůstala na místě u jednoho z květníků rozbitá láhev. "Je to velká škoda, všechno se v Plzni zlepšuje, veřejný prostor je pomyslná třešinka na dortu. Je škoda, že si pak nějaký člověk vybije zlost na kytkách," dodal Jurečko.

Policisté si řádění vandala nafotili, s objasněním by měly pomoci kamery, které místo snímají. "Květináče už upravujeme a během chvíle bude vše zpět v původní podobě," doplnil Jurečko.