Na Plzeň budu rád vzpomínat, říká odcházející kouč futsalistů

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 30. červen 2024 16:32
Na Plzeň budu rád vzpomínat, říká odcházející kouč futsalistů ilustrační. Foto: SK Interobal Plzeň

Jakmile futsalový trenér Marek Kopecký převzal v zimě i český národní tým, bylo jasné, že po sezoně skončí na lavičce plzeňského Interobalu. A loučení to bylo vítězné. Lepší konec, než obhajobu mistrovského titulu si přát nemohl.

„Vždycky budu na Plzeň rád vzpomínat, těžko se mně tahle skvělá parta opouští. Ale asi nastal správný čas, musím si odpočinout,“ vyznal se 47letý futsalový trenér Marek Kopecký.

Loučíte se unikátní bilancí tří titulů a jednoho stříbra. Co k tomu dodat?
Musím před tou partou, která to se mnou táhla ty čtyři roky, smeknout. Neměli jsme žádnou krizi. I v sezoně, kdy jsme byli stříbrní, odvedli kluci neskutečnou práci. Hráli jsme Ligu mistrů jen s českými a slovenskými hráči, zranil se Tomáš Vnuk. I to finále odjezdili, ale na Chrudim to tehdy nestačilo.

Zato letos jste to dotáhli ke zlatu, přestože základní část vyhrála Chrudim. Potvrdilo se letos, že obhajoba titulu bývá těžší?
Bylo to ohromně těžké. Chrudim vytvořila po Novém roce velice dobrý mančaft, ale moji kluci zase ukázali neskutečnou sílu.

Chrudim v každém ze čtyř finálových zápasů vedla. Překvapilo vás, že jste třikrát dokázali vývoj otočit?
Mě spíš překvapilo, že jsme v každém finálovém zápase, i v tom, co jsme doma prohráli 2:5, byli futsalovější. Při předchozích titulech jsme vždycky museli na Chrudim vymyslet nějakou speciální taktiku, najít jejich slabinu. Teď jsme to tam dotlačili futsalem, to mě potěšilo nejvíc, že se to podvedlo proti tak kvalitnímu týmu.

Převážil misky vah na vaši stranu faktor Brazilce Kaká, který pokaždé skóroval a svoji produktivitou dal jasně najevo, co umí?
Brazilci jsou výjimeční, proto sem chodí. I Chrudimi předtím pomáhali k titulům. Teď přišel Kaká do Plzně, každý na něho měl svůj názor. Ale on ve finále dokázal, proč jsme ho dělali, byl neskutečný.

Společně s vámi končí i plzeňská legenda Lekáš Rešetár, bude vaším asistentem u reprezentace. To je až symbolické…
Když jsem do Plzně přicházel, byla moje první podmínka, že tady Lukáš zůstane. On se předtím vrátil domů po letech v Chrudimi, ale po první nepříliš vydařené sezoně chtěl zase odejít. Ve hře byla Chrudim, zájem o něho měla Sparta. Ale já ho chtěl mít v týmu.

To proto, že je to naprosto výjimečný futsalista?
Já jsem s ním ještě v Chrudimi hrál. Věděl jsem, jaký to je profík a osobnost. To se jenom potvrdilo, i pro něho je to nádherné rozloučení s kariérou.

Jaké pro vás byly čtyři roky v Plzni?
Strašně náročné, protože jsem tady nebydlel, každý den jsem dojížděl, ale nesmírně krásné. Vždycky budu na Plzeň rád vzpomínat.