Aktualizováno: Na plzeňské Náplavce hořelo!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pondělí, 11. prosinec 2023 16:43

Média

Aktualizováno 18:10 Několik jednotek hasičů a hlídek policistů zasahovalo na tzv. Náplavce na Radbuze na Anglickém nábřeží v Plzni. Hořet začalo blízko vstupu do kavárny. Kvůli výpadku napájení nejezdily v centru města tramvaje a část trolejbusů.

"Zasahovali jsme u požáru uvnitř ocelové lávky na Anglickém nábřeží. Jejím vnitřkem je tažená kabeláž napájení MHD. Podařilo se nám dostat do tělesa lávky, kde jsme provedli hasební práce," uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Aby hasiči mohli bezpečně hasit, bylo nutné vypnout trakci. "Kabeláž je dopravních podniků a aktuálně zjišťujeme zda a v jakém rozsahu je kabeláž poškozena," popsal s tím že zásah probíhal v dýchacích přístrojích a jednotky využily také výškovou techniku, která usnadnila přístup z náplavky. "To, co uvnitř hořelo, se prozatím jeví jako "výbava" bezdomovců," dodal Poncar.

Požár způsobil problémy také ve veřejné dopravě. Kvůli výpadku napájení v samotném centru města jezdily tramvaje linky číslo 1 a  4 v úseku Bolevec-Sady 35 a zpět a Košutka-Sady 35 a zpět. Linka 2 byla zastavena obousměrně. Trolejbusové linky jezdily nepravidelně na všech linkách. Aktuálně už byl provoz obnoven.

Aktualizováno: Na plzeňské Náplavce hořelo! Foto: M. Hnízdil