×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Nakradl dřevo za 600 tisíc korun

Zveřejněno v Krimi
Od - pátek, 5. srpen 2022 07:13
Nakradl dřevo za 600 tisíc korun Ilustrační foto: Pixabay

Pětadvacetiletý muž z Plzeňska je obviněný ze spáchání přečinu krádeže. Do hledáčku karlovarských kriminalistů se dostal tím, že se zaměřil na skládky dřeva a prodával vytěženou dřevní hmotu, která mu nepatřila. V průběhu února letošního roku obviněný muž nejméně ve třech případech oslovil devětadvacetiletého muže zabývajícího se právě nákladní dopravou vytěžené dřevní hmoty, kterému nabídl její prodej. Dřevo měl údajně uskladněné na různých místech na Karlovarsku. Problém byl v tom, že neměl žádné povolení se skládkami dřeva jakýmkoli způsobem nakládat.

„Po předchozí telefonické domluvě měl na určené místo, kde se nacházely skládky dřeva, přijet devětadvacetiletý muž s nákladními automobily vybavenými hydraulickou rukou. Ve dvou případech se jednalo o tak velké skládky dřevní hmoty, že na místo museli přijet dva nákladní automobily,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek, který dodal:„ Dohromady měl na nákladní vozidla naložit přibližně celkem 175 metrů krychlových smrkového dřeva a modřínu, aniž by věděl, že obviněný muž nemá povolení dřevo prodávat. Po naložení dřevní hmoty měl devětadvacetiletý muž ve všech případech obviněnému muži zaplatit výrazně nižší částku, než byla hodnota odcizené dřevní hmoty. Z místa poté odjel.“

Pokud mu bude prokázána vina, odsedí si mladý „dřevař“ až pět let, jelikož si tímto vynalézavým způsobem „přilepšil“ o zhruba 600 tisíc korun. Tím pádem je celková škoda hodnocena jako vyšší.

Zdroj: Policie ČR