Náměstek Zarzycký ocenil malé paracyklisty 

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 28. červen 2020 09:40

Plzeňský ovál #2  se konal v sobotu 27. června pod záštitou 1. náměstka primátora města Plzně Romana Zarzyckého (ANO).

Historie cyklistických závodů Plzeňský ovál sahá až do roku 2003. V roce 2009 se konal dvakrát a stejně tak tomu bylo i letos, a to především díky omezené možnosti závodit doma i v zahraničí. Jeden jediný rok (2015) se akce neuskutečnila vůbec.

“Byl jsem s rodinou malé závodníky podpořit, jejich nasazení v tom horku bylo obdivuhodné. Letošní závod byl plný úsměvů a skvělých sportovních výkonů. Plzeňský ovál je jedinečný a závodníci sem jezdí moc rádi. Zcela určitě tuto akci podpořím i příští rok, je to skvělá příležitost jak ukázat, že sport lidi spojuje za každých okolností,” dodal Roman Zarzycký (ANO).

Jeden sportovec je pravidelným účastníkem a kromě let 2006 a 2007, závodil vždycky. Tím sportovcem je paralympionik Josef Winkler, který to má do Plzně 300 kilometrů. Mezi roky 2003 až 2020 najezdil přitom přes 9600 kilometrů na plzeňské závody. Druhým věrným závodníkem je další paralympionik Ivo Koblasa, který od začátku své kariéry 2005 vydržel do dnes také a kromě roku 2018, kdy nemohl z reprezentačních důvodů přijet, byl v Plzni vždy.

Výsledky letošního Oválu na Lopatárně: Děti: BORSKÁ Alexandra KUTHAN Adam KUTÁK Václav HRDINOVÁ Anna Kateřina VILÍMEK Vojtěch KULHÁNEK Lukáš

T2 muži: ŠEJNA Roman VONDRÁČEK David VOKŮRKA Václav MUSIL Roman PROCHÁSKA Jakub WINKLER Josef

MH1+ MH2 Muži: JAHODA Patrik DVOŘÁČEK Petr TUREČEK Rastislav KOVÁŘ Pavel

H3 - H5 (40 okruhů) HUDEC Miloš MOŠNIČKA Tomáš RYGOL Mariusz DĚCKÝ Pavel ŠIŠKA Michal WIŚNIEWSKI Marek FOLTÝN Pavel

Kategorie MC2-5   C + OPEN (30 okruhů) KOBLASA Ivo STREČKO Ondrej MASTÍK Tomáš BOBEK Matěj

Kategorie Open ČECHURA Petr BÁRTA Petr KLEISNEROVÁ Markéta FAJTL Jaroslav HRACH Martin

Fotogalerie