Národní rekord a nejbohatší medailová sbírka z celé republiky. Mladí atleti opět zářili

Od - pondělí, 2. březen 2020 11:20
89038062_2807254776022883_3854035009815969792_n Foto: AK Škoda Plzeň

Definitivní tečkou za halovou sezónou 2020 bylo mistrovství republiky žactva, které se konalo tento víkend v pražské Stromovce. Silnou mládežnickou základnu potvrdil Atletický klub ŠKODA Plzeň nejen velmi početnou výpravou, ale také ziskem největšího počtu medailí ze všech klubů v ČR. Západočeši vybojovali tři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Dvě individuální medaile získal klub ze sprinterských tratí a dvě z technických disciplín. Očekávanou sprinterskou dominanci ukázal ale až ve štafetovém závodě a stálo to zato. Zisk republikového titulu a nový českým rekord. Kvarteto dívek ve složení Böhmová, Jánská, Jindrová a Dzurová o vteřinu překonalo národní rekord na trati 4x200 metrů a posunulo ho na parádní čas 1:42.82. Pozadu nezůstala ani štafeta žáků (Fleisig, Daněk, Szabo, Zajíc), která vybojovala bronzovou medaili za čas 1:38.88.

Nejúspěšnější závodnicí celého mistrovství je škodovačka Viktorie Jánská, které na krku visí hned tři zlaté medaile. V sobotu zvítězila na trati 60 metrů překážky výborným časem 8.81, v neděli skokem dlouhým 5.55 nenašla přemožitelku v dálkařském sektoru a zlatý hattrick dovršila jako členka vítězné štafety. Stříbrné medaile vybojovaly talentovaná Emma Zvěřinová na překážkách a Kateřina Salcmanová, která překvapila v soutěži koule, když si osobní maximum zlepšila o metr a půl na výtečných 12.76 metrů. Zajímavostí je, že Kateřina během posledního roku startovala na MČR ve všem možném. V soutěžích dálky, výšky, vícebojů i na 4x300m, než našla svoji medailovou disciplínu, kterou je právě koule. Dvě čtvrtá místa vybojovala sprinterka Valerie Dzurová. Ve finále na 300 m proťala cílovou pásku ve skvělém osobním rekordu 41.05 a na trati 60 metrů překážek rovněž posunula svůj nejlepší čas na 9.14. V nejlepší pětici skončili Stella Böhmová na 150 metrů za výborných 18.85 a Jonáš Fleisig na trati 60 metrů časem 7.38.