Rob hrál fair-play. Kdybych se nepřiznal, tak bych měl špatný pocit, říká útočník Plzně. Před Gulašem smekl klobouk

Od - pondělí, 2. březen 2020 09:17
rob foto: HC Škoda Plzeň

Gól, asistence i gesto fair-play, když za stavu 0:1 odvolal faul na svoji osobu. Plzeňský útočník Luboš Rob zažil proti Liberci hodně vydařený večer a po zápase mohl slavit. Jeho Škodovka porazila lídra z Liberce 4:2.

Jak byste popsal váš gól? Chvíli to z tribuny vypadalo, že jste už celou situaci trochu překombinoval.. Je to pravda, před modrou jsem viděl, že jedeme na 2 na 1. Viděl jsem, že ale Tomáše Vracovského dojíždí hráč, tak jsem se rozhodl to vyřešit sám. Trochu mi to pak uteklo, naštěstí jsem vystřelil do protipohybu gólmana. Chvíli jsem si myslel, že skončím s pukem v rohu.

Naopak vám asi trochu nevyšla první třetina. Bylo to nějakou nervozitou? První třetinu podle mě poznamenala vyloučení. Ve druhé třetině se nám svedlo sebevědomí. Když hrajeme s pukem, tak si víc věříme.

Asi vás musí těšit i to, že až na malou komplikaci v závěru jste odehráli hodně dobře takticky třetí třetinu.. Po druhé třetině jsme si řekli, že už nebudeme tolik riskovat, což jsme plnili. Věřili jsme, že to zvládneme.

Ještě v první třetině jste odvolal faul na svoji osobu. Co se vám v tu chvíli honilo v hlavě? Vždycky jsem si tak říkal, jestli bych to přiznal, protože to je v zápalu boje. Ale pak, když nastala ta situace...prostě se mi rozjely nohy. Věděl jsem, že jsem zakopl sám. Byl bych za absolutního kašpara. V tu dobu mi to přišlo správné, kdybych se nepřiznal, měl bych z toho špatný pocit. Ten hráč vždycky tuší, jestli to šlo ustát nebo ne.

V zápasech s Libercem už dlouho platí, že vyhrávají zásadně domácí týmy. Čím to je? U nich se hraje špatně, je to letos nejlepší mužstvo v extralize. A doma zase máme naše fanoušky.

Vstřelil jste 16. gól v sezóně. To není špatné číslo, ne? Před sezónou bych 16 gólů bral, každý zápas je ale jiný. Je to pořád nahoru dolů. Na první sezónu to je ale docela dobré číslo.

Co říkáte na zápis Milana Gulaše? Myslíte si, že měl v hlavě to, že může překonat historický rekord v počtu branek? Já to trochu znám z minulé sezóny. Ke konci soutěže už to v hlavě bylo, i když si to člověk připouštět nechtěl. Myslím si, že i Guli to trochu v hlavě měl, slyšel to všude okolo. Je to nejlepší hráč a góly chce dávat furt. Klobouk dolů před ním.