Návštěva Plzně se pro starší manželský pár proměnila v hrůzu. Co se stalo?

Zveřejněno v Z Plzně
Od - středa, 27. červenec 2022 14:15
Návštěva Plzně se pro starší manželský pár proměnila v hrůzu. Co se stalo? ilustrační. Foto: Plzeň-Turismus

Na pobyt v západočeské metropoli bude dlouho vzpomínat starší manželský pár z Německa, který si zarezervoval apartmánový pokoj v centru města. Těšili se společně na strávenou noc, nakonec však každý nocoval jinde. Ke šťastnému shledání pomohli až strážníci.

Manželé v sobotu přijeli společně vozidlem k apartmánům, protože však vyvstal problém s parkováním, rozhodl se muž najít poblíž vhodné parkovací místo a požádal manželku, aby mezitím vyřídila veškeré přijímací záležitosti. Štěstí ale nestálo na mužově straně, parkoviště byla zaplněná, a tak musel zaparkovat až na Anglickém nábřeží. Cestou nazpátek se však dostal do nesnází. "Nezapamatoval si dobře místo, kde manželku vysadil a nemohl se s ní ani zkontaktovat. Žena totiž odešla nejen s rezervačními dokumenty, ale také s telefonem a muž si telefonní číslo nepamatoval. Ke vší smůle napomohla navíc skutečnost, že se žena vydala pěšky sama od apartmánů k vzdálenému  hotelu, kde bylo potřeba provést registraci hostů a převzít si klíče. Manželé se minuli a navzájem se sobě ztratili," popsala dramatické chvíle mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.

Naprosto zoufalé sedmašedesátileté ženy se ujal personál jednoho z hotelů a umožnil ji přenocovat v hotelovém pokoji bez osobních dokladů. "Platbu přenocování za ženu na dálku provedla dcera v Německu. Manžel strávil noc v autě na parkovišti," uvedla Pužmanová s tím, že ráno muž náhodně oslovil strážníka jdoucího domů z noční směny. Strážník zavolal kolegům, kteří se po vyslechnutí příběhu pustili do pátrání po mužově manželce a díky místní a osobní znalosti ji našli. "Strážníci ze služebny MP Plzeň-Střed zjistili, kde se žena na noc ubytovala a další hlídka do místa jejího manžela doprovodila," doplnila. Při vzájemném setkání se manželský pár neudržel slzám dojetí.