Hokejoví fanoušci parkují, kde nemají. Stížnosti se množí, policisté chystají kontroly!

Zveřejněno v Aktuálně
Od - čtvrtek, 16. únor 2023 10:11
Hokejoví fanoušci parkují, kde nemají. Stížnosti se množí, policisté chystají kontroly! Zdroj: Zimní stadion Plzeň

Stížnosti na špatně parkující vozidla návštěvníků extraligových hokejových utkání v Plzni se množí. Strážníci a policisté tak chystají speciální bezpečnostní opatření už na páteční utkání s Kladnem. Kromě veřejného pořádku se zaměří i na kontrolu parkování. Informovala o tom mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.

Městská policie Plzeň a policisté Městského ředitelství policie Plzeň reagují na množící se stížnosti na špatně parkující vozidla návštěvníků extraligových hokejových utkání. K zítřejšímu zápasu mezi Plzní a Kladnem proto připravili adekvátní dopravně bezpečnostní opatření. Kromě zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti na stadionu a jeho nejbližším okolí, se obě složky maximálně zaměří také na dopravní situaci a kontroly správného parkování. "Pokud vozidla budou tvořit překážku silničního provozu, jsou připravena k jejich odtažení odtahová vozidla," varovala Pužmanová.

Fanouškům klub i policisté doporučují zaparkovat vozidla v okrajových částech města nebo je ponechat doma a ke stadionu se dopravit městskou hromadnou dopravou. Vstupenka či permanentka na hokejové utkání platí zároveň jako jízdenka 90 minut před začátkem domácího utkání a ještě 120 minut po jeho skončení. LObčany, kteří už na zápas přijedou vozidlem, důrazně žádáme, aby bez výhrad respektovali dopravní značení, parkovali na vyznačených parkovištích, neblokovali bezpečný průjezd pro vozidla IZS a dbali pokynů strážníků a policistů," dodala Pužmanová.