Neakceptovatelné, ostuda, nešetřili kritikou do vlastních řad Viktoriáni

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 12. prosinec 2020 22:56
JABPLZ-20-21-bucha-ohlasy Foto: FCVP

Ze čtyř posledních zápasů jen jeden bod. Další korálek značící nezdar navlíkli na šňůru fotbalisté Viktorie Plzeň v Jablonci. Po půli a výborném výkonu přitom po zásluze vedli 2:0, jenže pak brzy inkasovali a nakonec jen sledovali, jak Severočeši utkání otočili na konečných 3:2. „Je až neuvěřitelné, jak soupeře dostaneme do hry,“ nechápal trenér Adrian Guľa.

Foto: FCVP

„Odehráli jsme výborný první poločas. V něm jsme předváděli náš fotbal, byli jsme dominantní, dali dva góly, tyčku, neuznali nám branku. Mužstvo fungovalo velmi kvalitně. Ve druhé části jsme přestali hrát naším způsobem, úplně odešly principy naší hry a navrch jsme dostali tři góly. To je neakceptovatelné,“ má jasno kouč Viktorie Plzeň.

Čím si vysvětloval rozdílné výkony v rámci poločasů? „Soupeř připravil o přestávce střídání a dostal se do hry. V našem vápně byl tak čtyřikrát a třikrát z toho dal gól, to je neuvěřitelné. Ale i takový je prostě fotbal,“ byl Guľa hodně zklamaný.

„Věřím tomu, že v nejbližším zápase už přijde bod zlomu. Je třeba, abychom začali vyhrávat a hrát o mnoho kvalitněji,“ má jasno. „Sedneme si k tomu. Víme, že to potřebujeme okamžitě zastavit. Potřebujeme být soudržní a vytrvalejší v detailech, které dělají zápasy zajímavějšími,“ uzavřel Adrian Guľa pozápasové hodnocení.

Bucha: Je to ostuda

Obrovsky skleslý byl po utkání střelec první branky Pavel Bucha. „Je to pro nás hrozné zklamání a ostuda. Nevím, co bych k tomu jiného řekl. Vedeme 2:0 o půli a stane se tohle. Chtělo to přidat třetí gól, nebo aspoň poctivě bránit. Nechali jsme si dát na 1:2 a jako kdyby nás pohltil strach. Napadalo nám to tam a je z toho tenhle šílený výsledek,“ prohlásil.

Přitom po úvodní pětačtyřicetiminutovce všechno vypadalo jako zalité sluncem, Viktorka hrála skvěle a vedla 2:0. „O půli jsme věřili všichni. Zvládli jsme ji dobře, měli jsme šance a neuznaný gól. Jít s tímto výsledkem do kabiny po takové době, každý věřil, že to dotáhneme do vítězství. Místo toho se stane tohle. Je to ostuda," dodal plzeňský středopolař kriticky.