Nechcete na chodbě dlažbu? Poslouží i jiné materiály

Zveřejněno v Dům & Zahrada
Od - čtvrtek, 3. červen 2021 13:10
Nechcete na chodbě dlažbu? Poslouží i jiné materiály ilustrační. Foto: pixabay

Vstupní prostory by měli být reprezentativní i funkční. Jsou tím prvním, co návštěvy vidí. Zároveň mají být odolné, aby vydrželi každodenní rodinný provoz.  Do chodby často vstupujeme v botám, proto se používá podlaha za vstupem z kvalitního materiálu. Šetření by se vám nemuselo vyplatit.

podlada předsín plzen czPodlaze v předsíni ulehčíme vhodnými rohožemi na očistění bot. Jinak je velmi těžké zamezit blátu, písku a podobných materiálů, které si domu nanosíme na podrážkách. Je třeba zvážit i ukládání pláštěnek a deštníků, ze kterých skapává voda i po příchodu domů. Z těchto důvodů majitelé nemovitostí nejčastěji volí jako povrch podlahy dlažbu. V panelových domech bylo dříve první volbou linoleum.

Dlažba je nejoblíbenější i v dnešní době, máme však i jiné možnosti. Majitele nemovitostí může odradit svým studeným povrchem. V případě měkčeného PVC „lina“ vítězí jednoznačně cena. Při volbě PVC myslete na úpravu pro místnost s vyšší zátěží a protiskluznou úpravou.

Moderním nástupcem klasického lina je vinyl, do kterého se přidává skelné vlákno i dřevěné částečky. Vinyl velmi dobře odolá mechanickému poškození. Máte na výběr mnoho druhů. Vinyl má dobré izolační i akustické vlastnosti a je teplý na dotek. Plovoucí variantu zvládne položit i šikovný kutil.

zádveří plzen czPokud se rozhodnete dát do celého domu včetně vstupu laminátovou podlahu, sáhněte v případě chodby po zátěžové třídě 23 a vyšší a nezapomeňte na kvalitní rohožky. Pokud zvolíte laminát bez voděodolné úpravy hlídejte i loužičky od deštníku.

Dřevěná podlaha je znakem kvality i luxusu. Pokud si ji chcete dopřát i ve vstupní místnosti a na chodbách, počítejte s náročnější údržbou a častějším ošetřování povrchu. Dřevo není vhodné ani pro místnosti kde víte, že se drží stálá vlhkost.

Pokud váháte, který materiál je pro vás nejvhodnější, navštivte odborníky.