Největší horské středisko v Plzeňském kraji zahájí letní sezónu, nově i s moderní restaurací

Zveřejněno v Plzeňský kraj ZAK
Od - úterý, 2. květen 2023 11:07
Největší horské středisko v Plzeňském kraji zahájí letní sezónu, nově i s moderní restaurací Zdroj: Ski&Bike Špičák

Největší horský areál v Plzeňském kraji Ski&Bike Špičák zahájí letošní letní sezonu 6. května. Návštěvníci mohou využít jízdu lanovkou na vrchol Špičáku k rozhledně a zpět. Dále všechny trasy bikeparku včetně půjčovny kol a dalšího vybavení či zdejší bikovou školu – Gravity academy. Premiérově se také hned v sobotu přímo u nástupu na lanovku otevře nová horská restaurace U lanovky pro 250 hostů včetně venkovní zahrádky.

Provozní doba lanové dráhy je v období 6 . - 31. května od 10 do 16 hodin. Až do půlky června se musí areál podřídit ochraně zdejší přírody. Může mít tak pro veřejnost otevřeno jen o víkendech a státních svátcích. Každodenní letní provoz pak potrvá jako každoročně od 15. června do 15. září, poté do konce října zase jen o víkendech a svátcích. 

„Letos vstupujeme do letní sezony zhruba o šest týdnů dříve než loni, kdy nás zdrželo bourání starých objektů, na jejichž místě v sobotu 6. května slavnostně otevřeme novou horskou restauraci U lanovky. Pro nás je to v nabídce služeb pro návštěvníky-ať letní turisty, cyklisty či bikery nebo v zimě pro lyžaře, obrovský posun kupředu,“ uvedl ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Po 50 předchozích letech provozu, kdy tady na Špičáku začaly fungovat vleky a postavily se chaty Blaženka (1972) a Hanička (1974), budou moci návštěvníci využít moderní gastrozařízení. "Věřím, že pozvedne úroveň gastronomie nejen u nás v areálu, ale i na celém Železnorudsku,“ dodává k významnému milníku a nejvýznamnější investici za posledních 18 let Kasík.    

Nová horská restaurace alpského střihu s 250 místy (z toho100 uvnitř, zbytek na přilehlé terase) se po svém otevření stane kapacitně největší v Železné Rudě a okolí. Je součástí celkové investice ve výši cca 86 milionů korun do víceúčelové budovy, kde vzniklo i 7 bytů, jejichž prodej slouží k financování celého projektu. Od zimní sezony 2022/23, konkrétně od prosince 2022, zde již funguje nová půjčovna lyží a veškerého lyžařského vybavení, úschovna, skiservis a administrativní zázemí pro vedení a zaměstnance střediska.