Nejvíce postižené okresy v kraji dostanou mimořádnou zásilku ochranných pomůcek

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 17. duben 2020 17:04
IMG_0474 ilustrační

Pro Domažlicko, Klatovsko a Tachovsko připravil kraj mimořádnou dodávku ochranných pomůcek. Se starosty vybraných obcí na Domažlicku a Klatovsku se v pátek domluvil hejtman Josef Bernard. Se starosty tachovského okresu se uskuteční jednání po víkendu.

„Pro jednotlivé obce s rozšířenou působností jsme připravili balíčky s ochrannými prostředky pro zajištění ochrany například návštěvníků nákupních center nebo na dalších místech s vyšším výskytem osob. Jednotlivé obce s rozšířenou působností rozdělí ochranné pomůcky do obcí, které pod ně spadají,“ vysvětluje hejtman Josef Bernard. V balíčku je připraveno pro každou obec s rozšířenou působností 17 000 roušek, 400 kusů ochranných brýlí, 6 200 rukavic a 100 kusů obleků. Ochranné prostředky si budou obce vyzvedávat od dnešního dne dle domluvy na krajském úřadě. Další dodávku dostanou obce příští týden, ta bude určena pro pracovníky vodáren, ČOV a dalších vybraných profesí.

Kraj zároveň obdržel dodávku ochranných pomůcek pro praktické lékaře pro dospělé a praktické lékaře pro děti a dorost. V zásilce je přesně určen počet a typ, které jednotliví lékaři dostanou (obleky, respirátory, rychlotesty). Další ochranné pomůcky obdrží také ambulantní specialisté během následujících dnů.